Adı: Taiyou no Ie 

Diğer Adı: House of the Sun

Çıkış Tarihi: 2010
Cilt/ Bölüm Sayısı: 27 Bölüm ( Devam ediyor)
Tür: Shoujo, Yaşamdan kesitler
Mangaka: Taamo
Proje: Mabushi Majo
Editör: Joseph
 Çevirmen: Sumire

KONU
Bir çocuk, annesi babasını başka bir adam için boşandığında, ya da babası, çocuğunu da yanında getiren bir kadın ile evlendiğinde, hele ki çocukluğundaki komşusu onu evine yaşamaya davet ettiğinde o çocuk ne yapabilir ki?
*En iyi shoujo dalında 38.Kodansha Manga ödülünü kazanmıştır.
1
CİLT 1
Bölüm 1-4,5 MG
Taiyou2
CİLT 2
Bölüm 5-8,5 MG
3
CİLT 3
Bölüm 9 MG
Bölüm 10 MG
Bölüm 11 MG
Bölüm 12 MG
Bölüm 12,5 MG
 4
CİLT 4
Bölüm 13 MG
Bölüm 14 MG
Bölüm 15 MG
Bölüm 16 MG
Bölüm 16,5 MG
5
CİLT 5
Bölüm 17 MG
Bölüm 18 MG
Bölüm 19 MG
Bölüm 20 MG
Bölüm 20,5 MG
6
CİLT 6
Bölüm 21 MG
Bölüm 22 MG
Bölüm 23 MG
Bölüm 24 MG
Bölüm 24,5 MG
7
CİLT 7
Bölüm 25 MG
Bölüm 26 MG
Bölüm 27 MG
Bölüm 28 MG
Bölüm 28.2 MG
8
CİLT 8
Bölüm 29 MG
Bölüm 30 MG
Bölüm 31 MG
Bölüm 32 MG
Bölüm 32,5 MG
9
CİLT 9
Bölüm 33 MG
Bölüm 34 MG
Bölüm 35 MG
Bölüm 36 MG
Bölüm 36,1 MG
Bölüm 36,2 MG
Volume_10
CİLT 10
Bölüm 37 UP
Bölüm 38 UP
Bölüm 39 UP
Bölüm 40 UP
Bölüm 40,5 UP
Volume_11
CİLT 11
41 – 44,5 MG
Volume_12
CİLT 12
Bölüm 45 MG
Bmlüm 46 MG
Bölüm 47 MG
Bölüm 48 MG
Bölüm 48,1 MG
cover (1)
CİLT 13
Bölüm 49 MG
Bölüm 50 MG
Bölüm 50,1 MG
Bölüm 50,2 MG
Bölüm 50,3 MG

14 thoughts on “Taiyou no Ie

 1. Bünyenizde çok güzel seriler var okuduğum okumadığım çok fazla seriyi TR olarak bize sundunuz ve Teşekkür ederiz bu konuda. Ama aynı şekilde o kadar seriyi alıyorsunuz sizin kendi seçiminiz hiç birşey söyleyemez kimse ama her güncel yeni bir seriden 1. bölüm geliyor bir daha kısmetse. bakın şikâyet veyâ öneri gibi değilde. Neden sitenizde bir tür anket yapmıyorsunuz. Ankette bütün seriler bulunsun en yeni ve en eski seriler, Ayda 1 yapılsın ve bu şekilde çıkan serileri güncele veyâhût finale getirirsiniz hani 1 güncelde 20 bölüm versenizde bir seriden 2 bölüm versenizde bir seriden olması taraftarıyım. Şuan devam eden serilerde 30+ seri bulunmaktadır. ve bunun yanı sıra 3-5 seride finali verdiğinizi biliyorum yani 25 civarı seriniz var. ayda 20 bölüm gibi bir bölüm verdiğinizi sayalım. en çok okunan seride Skip beattır diyelim güncele gelmesi lazım ardından diğer ankette 1. 2. 3. diye ilerlersiniz yani benimkisi sadece bir okuyucunun bir isteği yine kendiniz bunu yapacaksınız, kendi özel hayatınızdan zaman ayıracaksınız vs. gerçekten minnettarım(z). Ama mesâla Skip beat okuyordum olmadı, şuan bu seriyi okuma isteğim vardı 3 ay kadar güncel gelmemiş ve hepi topu 10+ bölüm var ama okumayacam. Black Bird serisini 1 yıldan fazladır okumak istiyorum desem gülmezsiniz umarım. 🙁 Heroine Shikkaku bunu okudum ama ardından güncele gelmemeye başladı. Sitenizde gerçekten güzel seriler var ama bir şekilde de olsa benim yazdıklarımı bir düşünün çevirmeniyle editörüyle ve benim dışımda okuyucusuyla bir konuşun lütfen.

  • Merhaba, yorumunuz için teşekkürler..her serimizde elimizden geldiğince ilerliyoruz..ve sadece en popüler serilerimizin dışında her serimizin kendi okuyan kitlesi var.bu yüzden x’i daha çok okuyan var önce ona öncelik verelim gibi bir durum yapamayız.yani sadece bir seriye öncelik verirsek bu sefer diğer serilerimizin okuyanları bekleyecektir, siz de farketmişsiniz zaten sırayla finale yakın olan mangaların finallerini veriyoruz. Her bir mangamızda da bu şekilde devam edeceğiz.Ayrıca dediğiniz metodu daha önce de denedik zaten. Fakat sizin popüler dediğiniz skipe yüklenelim dediğimizde z serisini isteyenler yazmaya başladı. Black yapalım dedik y serisi sevenler laf söyledi. Yani gördük ki aynı anda herkesi mutlu etmenin bir yolu yok. Tek bi tarafı mutlu edip diğerlerini gözardı etmek de hoş değil. Biz de hem her seriden bölüm vermeye çalışıp hem de tek tek serileri bitiriyoruz. Koizora, yumemiru taiyou, orange… Ve bu devam da edecek. Yeni seri alma konusuna gelirsek, çevirmen ve editörlerimizin beğendiği ve sevdiği serileri türkçeye kazandırıp, sizlerle buluşturmak istemesinin oldukça doğal bir şey olduğunu düşünüyorum, zira diğer çok sevilen serilerimiz de en başta bu şekilde keşfedilerek sizlerin karşısına çıktı ve şuan beğenilerek okunuyor. Yorumunuz ve öneriniz için tekrar teşekkürler.

   • Yok sitenizde ki serilerin %100 olmasa %80-90nını okurum. Ama sitenizi uzun süredir takip edince final vermemiş veyâ güncel olarak devam etmeyen serileri okumama kararı aldım. Mesalâ Koizora’da Finali verdiniz bunu öğrendiğim gün okudum Kezâ daha öncesinde Yumemiru Taiyou veda günceli gibi bir güncel geldi okudum. Neden bilmiyorum bu ara Shoujo Mangaları bayağı kafaya taktım. 😀 Ve tabiki sizi takip eden 10 kişinin biri bile bir seriyi okumuyorsa sadece o seriden güncel vermeniz bir névi haksızlık olur. Hani ne yazsam olmayacak demek ki daha önce bundan ağzınız yandı ki yapmıyorsunuz. O zaman Final verene kadar bekleyecem ki bir süre sonra bu heveste gitmezse. 🙂

 2. Bu seri için çok çok teşekkürler. Cidden çok hoş bir seri umarım kaladn birkaç bölüm ve çevrilmeyen diğer ekstralarını da çevirir finali bize yaşatırsınız 🙂 kolay gelsin hepinizee 🙂

 3. yeni güncel için teşekkürler ama 47 ve 48. bölüm aynı düzletebilir misiniz.

 4. veee bir serinin hayırlısıyla sonuna ulaştık emekleriniz için çok teşekkürler elinize sağlık. Bu manga yeri geldi ağlattı yeri geldi güldürdü beni ama baba-kız ilişkisi derinden etkiledi.
  Hiro Dai-kun hepsi de çok tatlılardı.
  iyi ki okudum kesinlikle herkese okumasını tavsiye ederim. Yeni mangalarınızda görüşmek dileğiyle.
  Seviliyorsunuz.

  Dipnot: finalde bi düğün ve yıllar sonraki çocuklarını görmek isterdim. ^.^

 5. 10.cildi indiremiyorum, linkler maalesef bozulmus, bununla ilgilenir misiniz acaba ? emeğiniz için teşekkürler.

 6. Bu mangayı okuduğumda beni gerçekten derinden etkiledi. Duyguları çok güzel yansıtmış. Kızın annesine se iyi oldu. Yalnız kalması. Bu mangayı türkçeye kazandırdığınız için editöre, çevirmene ve temizleyiciye teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website