Minna san Konbanwa.. Yine bir pazardan alakasız güncel ve hiç alışık olmasam da yine ben. Nedense pazar günleri dışında kendimi bi garip hissediyorum yazasım gelmiyor, yazsam olmuyor falan. Ha diyeceksiniz ki Neo Pazar günlerinden nefret ediyordun hani!! Ediyorum azizim ediyorum lakin artık benimsemek mi dersiniz ne dersiniz bilmem alışmışım o gudubet güne..

Herneyse yıl bilmem kaç (bloğa bakmaya üşendim şahsen bir ara bakıcim ) da yazmışım herhangi bir güncelim de artık başka günlere de çöreklenicem diye o sebeple dedim salıya bi çökelim falan havası suyu nasıldır? Olmadı başka günlere uçuş yaparız. Allah’ın günleri bitmiyor ya 😛

Şincik sizlere ben ve Nana’nın başından geçen Trajikomik bir olayı anlatacağım. Günlerden birgün biz böyle Takuminin pisliklerinden girip, Shiorinin pişmanlıklarından çıkarkene mail kutuma bir mail düştü. Bir baktım başlığa Puzzle Fansub yazıyor! Hayır olsun dedim.. Açtım okudum ben şok, Nana şok.. İçerik neydi peki.. Puzzle Fansubda yönetici olduğunu (!) iddaa eden bir işsiz vatandaş bize dedi ki arkadaşlar “Koi wa Tsuzuku yo Dokomade mo” serisini almışsınız duyurmuşsunuz lakin bizim bir arkadaşın doğum günü, bu mangakayı da çok seviyor onu biz almak istiyoruz hadi o seriyi bize bırakın *-*

Şimdi ben o seriyi sevmesem almam zaten dimi. Bilen bilir sevmediğim bir seriye ebbedi el sürmem öyle de naletimdir 😀 Dedim kardeş olmaz. Ama bir kibarım bir kibarım anlatamam kendime şaştım o derece. Güzelce de açıkladım NEDEN olamayacağını.. Konu kapandı falan sanıyoruz biz hala Takumiye saydırma peşindeyiz. Bi de bi sinirliyiz, bi sinirliyiz Nalçak Takumi.. Neyse konumuz bu değil belki bir gün buna değinebilirim..

5 dakka geçti geçmedi pat bi mail daha.. Şimdi mailleri olduğu gibi şuraya yapıştıracağım yazının gidişatı bozulacak diye hatırladığım kadarıyla ben yazıp geçeyim o yüzden. Yada vazgeçtim maili yazıcam 😀 

Ah anlıyorum anlıyorum fakat inanın bu çok özel bir durum. Hem bazen hayatta birden fazla şeyleri seviyor olabiliriz değil mi bu çok normal. Bu iki mangayı da aynı anda bünyemizde istememiz de çok normal. Zaten bir sürü güzel seriniz var bu mangakanın sp x baby adlı serisini bile yaptınız. Yani bu seriyi inatla vermemeniz bencillik değil mi?

Şimdi işin aslı biraz üzüldüm. Şu manga denizinde tonla seri olsa da bazen insanlar çok seçici olabiliyor, bazı serilerde özellikle aklı kalabiliyor falan. Ama arkadaşım zaten seri yeni başlamış. Nasıl bi gönül koymadır nasıl bi istek arzudur.. Uygun bi cevap daha yazdım ben yine sakin ben yine kibar… Ama soldan soldan da hafif hafif gelmeye başladılar bana.. Pat bi cevap daha:

Ah ah… Bir durun hanımlar… Hımmmm… Bir düşünün yahu… Sonuçta sakinlik iyi şeyler getirir derler değil mi? 

Yare yare… Cidden kadınlarla baş etmek çok zor laf anlamıyorsunuz.. Doğum günü hediyesi kısmının nesini anlamak bu kadar zor ki 

Biz seriyi vermedik yaptık bir hata diyelim siz de sırf biz bir hata yaptık diye onu mu tekrarlayacaksınız yani ne kadar da kötü bir davranış.  Hiç topluma uygun değil… 

Sonuçta gelip size hiç sormaz direk seriyi başlatabilirdim de değil mi?  Bakın ne kadar iyimser bir insanım ben.   Örnek alın lütfen. 

Sonuçta serinin çevirisi hazır elimde hemen editleyip verebilirdim de ama konuşmak icap eder diye düşünüp geldim buraya.  Aldığım karşılığa bak ne kadar acı… 

Üzgünüm ama rızanız olsun olmasın bu seri çok değerli ve yapmayı düşünüyoruz 

Maili bi gördüm nevrim döndü..  Bu arada kibar falan görünüyorum ama Nana’ya habire bırak söveyim modundayım. Nana’da bir kibar bir naif.. Utanmasa adama seriyi istedi diye teşekkür edecek  o derece.. Ne diyordum heh maili bi gördüm abi dellendim.. Yazdığı tüm cümleleri geçiyorum dakka başı ahh ohh ne lan.. Napıyosun yani mail atarken.. Ahh ohh hımmm ıhhh ne buu.. Bir de adama bak yok siz kadınlardan girmiş beni örnek alınlardan çıkmış falan derken cidden koptum yani. Nana dedim hiç ısrar etme sövücem.. Bundan anlayacak yani.. Biz böyle konuşurken adam habire mail atıyor..

“Ah ohh sustunuz ben haklıyım ahahah” falan böyle saçma salak..

Dedim Allah’ım sen büyüksünn.. Tam yazıcam yani ciddi ciddi kanal 7’ye geçiş yapıcam ( bu da sövücem demek gibi bişi. Yani biz aramızda sülale arasında daha doğrusu biri söveceği zaman kanal 7 ye geçiyorum diyip duruyor ordan kalmış alışkanlık naparsın ) bi baktım Nana habire yazıyor bana. Dedim üst üste nefes almadan ne yazıyor bu kız. Şöyle bi göz attım allahım sen Nana çıldır.. O naif o kibar kız gitmiş abi yerine Hulk gelmiş, Yıldız Tilbeye ağzına geleni sayan İbrahim Tatlıses gelmiş, Ben saksımıyım diye bağıran Erol büyükburç gelmiş. Gelmiş de gelmiş. Neredeyse 3 senedir birlikte olduğum Nana’yı o an tanııyamadım ciddiyim. bi tırstım bi pıstım anlatamam. Abi aldı mı beni bi gülme. Nana’ya gülmekten adama sövemiyorum, sövmeyi geç tek kelime bile yazamıyorum o derece. Baktım Nana bu sinirle sağlam girişicek o kendini skainleştirmeye çalışırken hemen bi mail geçtim gayet sert. Ondan sonra özür diledi eleman falan konu kapandı gitti.

Ama biz hiç puzzle fansubla bu konuyu konuşmadık. Dün sitenin kurucusuyla (nickini bilmiyorum iyi mi *-* (x diyeyim ben ona tutup da adamın ismini yazmak da olmaz :D) bazı şeyleri konuşurken ya dedim alakaya maydanoz ama bir şey sorucam. Sizin ekip de Emre diye birisi var mı? Anlam da veremediler niye emre diye birini arıyorum diye. Dedim dostum böyle böylee bi olay geldi bizim başımıza. Ekran da atayım bi okuyun.. O ara grup da Puzzleden başka bi arkadaş daha var. Bi okudular mailleri onlar şok biz şok herkes şok. Meğersem bu anlattığım olay koca bir trolden ibaretmiş.

Adam diyor ki bizde böyle yöneticiyi bırak bi nakama bile yok! Bizden kimse benden habersiz böyle konuşamaz falan. Onlar  buna şok biz keklendiğimize şok.. Böyle de saçma bi olay yaşadık kısaca 😀

Şimdi ey adının emre olduğunu bilmem nerde Yönetici olduğunu idda eden işsiz arkadaş. Çok merak ediyorum eline ne geçti? Alkış mı istiyorsun o gün bol boll çınlatarak kulaklarını alkışlarını sana ilettik emin olabilirsin.. Yemin ediyorum aldığın oksijene üzülüyorum bizim hakkımızdan çalıyorsun diye. Ailene üzülüyorum böyle vasıfsız oldun diye. Üzülüyorum da üzülüyorum işin aslı. Böyle yaşamaya devam et sen ey adem oğlu.. Hayatın boyunca bolca alkış alacağına da emin ol.

TAKİPÇİ VE BİZDEN BÖLÜM ALAN FANSUBLARIN DİKKATİNE

Aslında yukarıda ki hikaye tarzı yazdığım kamuspotu da önemli lakin okumayacağınızı bildiğimden en azından bu kısmı okuyun gerek bizi takip edenler gerek bizden bölüm alıp oraya buraya ekyen fansublar.

Başlıkta da yazdığımız gibi sürekli söylediğiniz online okumayı açtık yıl oluyor (tamam biraz abartı olabilir bir kaç ay belki 😛 ) O sebeple bazı kurallarımızda da değişikliğe gittik. Nedir bu kurallar hadi kısaca bir göz atalım.

1) Bölümlerimiz öncelikli olarak (çok büyük bi aksilik olmadıkça) online olarak eklenecek, indirme linkleri güncelin akabinde 2-6 hafta arasında eklenecektir.

2) Oraya buraya eklenen bölümlerimizde de artık sınırlama var. Nasıl mı şu şekilde:

Ola ki x sitesinde bizim bölümlerimizin online eklemesi var ise bizden yöneticilerin eklemesi ve süre olayını biz ayarlamadığımız müddetçe tüm ekleyen fansublardan vs bölümlerin kaldırılmasına karar verdik. Gerekirse tek tek herkesle konuşup bu olayı da uygulamaya geçireceğiz.

3) Biz bölümlerin indirme linklerini eklemedikçe de başka grupların bizim bölümleri onlineden tek tek alıp (uğraşmayın arkadaşım o kadar) kendi sitelerine eklemesi de yasak. Ne zaman ki biz indirme linki ekleriz o zaman isteyen creditlere vs dokunmadan bizim üstümüzden 1 hafta geçtikten sonra ekleyebilir.

(Bu kısımda yazacaklarımı böyle şeyler yapmayan minnoş mu minnoş şeker mi şeker sihirli mi sihirli takipçilerimiz lütfen üstüne alınmasın <3 (kalp atmak bana yakışmıyor bencesi neyse) ) 

Neden böyle bir şey yapıyoruz hemen ona da değineyim sonra sizi bölümlerle baş başa bırakacağım söz.  Son zamanlarda özellikle gördüğümüz bazı şeyler var. Neyi nerden okuduğuna kimin yaptığına dikkat etmeyen büyük bir kitle var maalesef. Bölümü sen yapıyorsun, emek sahibi sensin ama adam gidiyor “z” yerine teşekkür ediyor, onu  da geçtim bölümle / seriyle ilgili öneri ve şikayetini de oraya yapıyor. Güncel günlerini oraya soruyor. Ayıptır arkadaşlar. Yapmayın Allah aşkına. Hepimiz iyi kötü okumuş insanlarız hiç mi öğrenmediniz emeğe saygı kısmını ahlak kurallarından. (sözüm meclisten dışarı).

Adam bölümle ilgili sorun yaşıyor rastgele bilmem ne sitesinde görüp sorununa çare  arıyoruz. Niye ne derdimiz var? Altı üstü yapacağınız bir teşekkür etmek gelip bize ulaşmakken ondan bile acizken bir de kalkıp üstüne bölümler geç geliyor diye çemkiriyorsunuz. Olmadık laflar ediyorsunuz. Peki sizler o bölümleri gerçekten hakediyor musunuz? Bir de böyle düşünün..

Hadi sizlere keyifler ola.. Neobik şatosuna kaçar..

Not: Bu arada değinmeyi unuttuğum çok önemli bir konu var. Bildiğiniz üzere “Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge” serisini Turşu Fansub’un kapanması üzerine onlardan devraldık. Artık o da bizim minnağımız. Buradan Turşu Fansub emektarlarına bunca zamana kadar verdikleri emekler için teşekkür etmek istiyorum. Şans sizinle olsun kızlar 🙂 

Güncel Listesi

Black Bird Bölüm 53-54-55 Online okuma

Dear, Only You Don’t Know Bölüm 51-52-53-54-55-56-57-58-59-60 Online okuma

Distancia The Untouchable one Bölüm 18-19 Online okuma

Fukushuu Kyoushitsu Bölüm 6,5 Online okuma

Kimi wa Petto Bölüm 44-45-46 Online Okuma

Koi wa Tsuzuku yo Doko Made Mo Bölüm 3 Online okuma

NANA Bölüm 44-45 Online okuma

Six Half Bölüm 15 Online okuma

Skip Beat Bölüm 216 Online okuma

Tanaka-kun wa İtsumo Kedaruge Bölüm 12-13 Online okuma

Watashi no Ookami-kun Bölüm 18(Ekstra) Online okuma

29 thoughts on “Neobi’nin Güncesi: Online Okuma Bölümümüz Açıldıı Hanığğmm!!

 1. Ellerinize sağlık maşallah bol bölümlü bir güncelimiz gelmiş gene. Neobi yazılarına bayılıyorum (gerçi iyice ezberledin. Diye diye bıktırdım 😀 ) çok doğru yazmışsın. İşi gücü olmayan kişiler işte ama hepte seni buluyor. El deliye sen akıllıya hasret hesabı Allah kolaylık versin diyorum:)

  • Evet evet nasıl ezberlemem.. Neobik yazılarına bayılıyorum ama sana değil.. diye bir cümle çınlar durur kulaklarımda 😛 skdfdlkgljhfg O deli hepimizin delisi Allah toptan bize sabır versin 😀

 2. Neo güncelini özlemişim resmen :3
  konuya değinmeden bölümler için teşekkür edeyim ben :3
  ellerinize sağlık :*

  • Konuya da değin dedim ya deli bizim delimiz 😀
   Siz özlemeyin yeter ki ben hep yazarım (dinimiz amin B) )

   • Yok değinmicem 😀 mangaları okuyup güç toplamam lazım çünki 😀
    cidden mii *0* hep isteyim hep yazcan mı :3 ahahah başka kimseye güncel yazdırtmıcam xD

 3. Sevgili Neobi san ve sevgili diğer cadılar, bu tür bir şeyle karşılaşmanız gerçekten kötü olmuş. O çok ahlak sahibi insanın böyle bir oyunla eline ne geçtiği meçhul ama inanın bana aslında gün geçtikçe daha büyük engellerle karşılaşmanız hem güçlendiğinizin hem de yönünüzden şaşmamanız gerektiğinin kanıtı. Siz cadıların bu engelleri birlikte aşabileceğinize inanıyorum. Gün geçtikçe büyüyen engelleri aştıkça daha da güçleneceksiniz buyüzden de birgün önünüzde hiçbir engel kalmayacağına inanıyorum. Sıcacık duygularınızı bu yazılarınızla bize ulaştırmanızla kendimi size gün geçtikçe daha yakın hissediyorum. Sizi seviyorum. (Neobi san sabahtan beri yeni bir güncel umuduyla aralıklarla siteye girdim 😀 aslında bu seferki girişimde öyle bir düşüncem yoktu sadece okunacak yeni harika mangalar arıyordum. Bir de baktim Neobinin yıldırımlar saçan günceli. Bugünün ilk ve son sevinç kaynağım oldu sanırım. Verdiğiniz emekler okurlar için gerçekten değerli. Tabi herkes emeğinin karşılığında küçük bir teşekkür de olsa bekler. Bu konuda çok çok haklısınız. Bugüne kadar verdiğiniz emeğiniz için çok teşekkür ederim. Gözünüze, parmaklarınıza, aklınıza, kalbinize, ruhunuza, bedeninize sağlık. Bizi sevindirdiğiniz kadardan çok kendinizi de sevindirin. Yoksunluk yok. Mutlu olduğunuz sürece önemli değil. Kendinize iyi bakın.)

  • Var ya şuan en sevdiğim şeyi yapmışsın güncelimi okuyup upp uzun bir cevap <3 (harbi kalp bana yakışmıyor) Şimdi minnoş bu tip olaylar bizim için çerez ama artık afieşe edeceğim kimse kim.. Kendi yaparken utanmamış da ben yayınlarken mi utanayım dimi ama 😛 Tabi kızıyorsun falan ama sayalerinde de birbirimize daha sıkı sıkı sarılıyoruz sağolsunlar 😀 Ama üzülüyorum insan topluma falan faydalı olmak avrken neden böyle boş boş işler peşine düşer diye anlamak ne mümkün..
   Güzel cümlelerin minnoş duyguların için gönülden teşekkürler 🙂

 4. süper bir güncel olmuş tatlışım ağzına sağlık. *3* ahahaha evet gerçekten sinirlenince başka bir varlığa dönüştüğüm doğrudur. 😀 😛 ama troller bizi yıldıramaz bebeğimm 😀
  online okumayı da çok güzel anlatmışsın.. *-*
  şeker mi şeker tanaka-kun’umuz da hayırlı olsun *3* (turşu fansub teşekkürler)
  hepimizin ellerine sağlık kızlar *-*

  not: Takumi no yarooooo (aklına gelince yine sinirlendi.)

  • Pislik Takumii….
   Böcüğüm bunlar bize anca malzeme olur gülmek için sşslfşklşfkgh Ayrıca sinirlenince çok şeker olduğunu daha önce hiç söylemiş miydim B)

 5. Ellerinize sağlık arkadaşlar. ^^
  Ya millet ne kadar işsiz ya. 😀 Yani cidden, hiç mi hiç anlamıyorum şöyle saçma sapan trollemekmiş yok bilmem neymiş… Bu Türk insanı nereye gidiyor Yarabbim… 😀

  • İşte insan vasıfsız olunca Hilalciğim böyle saçma sapan olayları da görüyoruz maalesef.. Teşekkürler 🙂

 6. “…Hulk gelmiş, Yıldız Tilbeye ağzına geleni sayan İbrahim Tatlıses gelmiş, Ben saksımıyım diye bağıran Erol büyükburç gelmiş”
  Ahahaha cok güldüm la bu kısma! 😂😂😂 bende şahit olmak istiyorum o anlarına.
  Ahh… Ohhh… Himmm… Ama niçin böyle yapıyorsunuz? Medeni bir şekilde sizden bir ricada bulunmuştum… Himmm… 😂😂😂

 7. Emeği geçen herkezin ellerine sağlık bölümler için çok çok teşekkür ederim 😘Neobi-san Nurdish-san Skip Beat için size ayrıca teşekkür ederim 😘😍

 8. Bu ”NaNA” serisine bayılıyorum.açıkçası bir sürü manga okudum ama bu NANA gibi beni etkileyen bir seri olmadı.yazawa sensei insan duygularının geçişlerini çok iyi yakalamış,hele o Hachiko’nun ağzından anlatıldığı bölümler yok mu? gerçekten hepsi farklı duygulara kapılar açıyor insanda.çeviri ve editi yapanların ellerine sağlık.Arigatooooo

 9. en iyisi sizin onlinedan okumak valla devamlı burdayım ben. Elinize emeğinize sağlık teşekkürler harikasınız <3<3<3

 10. Güncel gelmiiişş (hem de skip beatli) ellerinize sağlık teşekkürler ederim hepinizi tek tek öperim(灬♥ω♥灬)
  Şu troller de bi bitmedi. Gerçekten insanları sinirlendirmek hoşlarına gidiyor.(。•́︿•̀。)
  Burayı takip ettiğim süre boyunca hep böyle olaylar oldu. Yani bunun gibi günceller kaç defa yazıldı ve işe yaramadı. Ciddi anlamda bir güncel yazısında artık şifre sormamaları için uzun uzun şifrenin “mabushimajo” olduğunu yazmıştınız. Ve aynı güncelin altında şifreyi soran biri vardı. Ben bile cinnet geçirmiştim.(。ì _ í。) Açıkçası sizin yerinizde olsam çoktan bırakmıştım bu işi. Ama siz bu dediğime bakmayın vazgeçmeyin(๑و•̀ω•́)و sizi seviyoruz= ̄ω ̄=
  Haa bide bir skip beat hastası olarak sonunda ren ve kyoko arasındaki gelişmeleri götünce gözlerim yaşarıyor. Mutluyum, gururluyum (╥╯﹏╰╥)ง

 11. Ayy ayyy himmm ohhh ahhh :))) vs. Diye gidecek sonuna birde yare yare eklenecek güncel gibisi var mı :))))
  Neyse onca emeğimiz bi çapulcu şapşal yüzünden kaynamasin lütfen!
  Neobi ağızlarına odun, kürek, kazma bilumum sopalık şeylerle de vursak cahil yine cahil canım 😉
  Taptaze çıpçıtır kazandan yeni çıkmış mangalarla online okumamizla bölümler karsinizdayiz. Ama Allah aşkına yorumları buraya yapın ki, bizden gerekli bilgileri alın. Yazık benim sagoso’ma o olmasa varlığınızdan bihaberiz :)))
  Ellerinize sağlık cadılar her daim mükemmeliz

 12. trolleyene, hayatta ne işsizler varmış be diye düşünmekten başka bişey diyemiyorum. güncel için ise bol bol minnet ve teşekkür sunuyorum. ve uzun güncel yazısı hakkında -içeriğini bi kenara bırakacak olursak- neobi’nin lezzetli yazılarından biri daha diyorum. afiyetle okudum efenim.
  tekrar teşekkürler. emeklerinize sağlık.

 13. Trolleyene hem güldüm hemde üzüldüm. Yazık yani boş beyinli insanlar çok var işsizler :\ Buarada cidden haklısınız diğer sitelere konuluca oraya yorum yapılıp onlara teşekkür ediliyor hoş bişey değil 🙂 Sizlere minnettarız zamanından bizlere zaman ayirdiginiz için çok teşekkür ederim emekleriniz sağlık 🙂 Ayrıca güzel yazın için Neobi ve yeni bölümlerde emeği geçen herkese çok teşekkürler 🙂

 14. İlk kez güncelinizin altına yorum yazıyorum *heyecanlı* özel bir nedeni yok aslında şu sıralar ne uslu ne minnak ne tatlış bir okuyucu olduysam gidip fansubların altına tek tek teşekkür ediyorum. (Külliyen yalan, daha iki fansub oldu.) Herneyse, buraya benim gibi nankör -belki biraz da utangaç- okuyucular adına teşekkür etmeye geldim! Yıllar boyunca verdiğiniz emekler ve tüm o güzel mangalar için çok ama çok teşekkürler! Elleriniz dert görmesin! Bizim sadece okuyup geçtiğimiz sayfaların üzerinde harcadığınız saatlerin yerini tutmaz ama minnetarım yaptıklarınıza ve hayranım kalitenize (hem mangaların hem de insanlığınızın kalitesine). Uzun zamandır sizi takip ediyorum ve üstünde bir kez cadıların işaretini gördüğüm mangayı başka hiç bir yerden okumamaya gayret ettim. Belki de olmuştur saygısızlığım bilemem, affedin. Bir de ne tuhaf tipler var gülsem mi ağlasam mı yoksa ağlanacak hale gülsem mi bilemedim… Ve tekrar teşekkürler son olarak da sevildiğinizi bilin hatta emin olun bundan… ortaya pek sık çıkmasalar da sadık okuyucularınız var 🙂

  • Sapphire merhaba..*-* Yorumun için çoook teşekkür ederiz. 🙂 utanmayın utanmayın hep böyle yorum yapın, serilerimize de yapın bak biz çok seviniyoruz, aynı zamanda güç alıyoruz. 🙂 mesela bu tatlış yorumun burayı renklendiren yorumlardan 🙂 iyi ki senin gibi okuyucularımız var. *-* keyifli okumalar *-*

 15. Benim ilk takip ettiğim çeviri gruplarından biri olma gibi bir özelliğiniz var ayrıca geçen bir girdim baktım çevirilen mangalara okumadığım 1-2 seri var sanırsam baya ben fanatik Mabushi Majo okuru çıktım bugüne kadar niye hiç yorum yazmadım ( bende bilmiyorum ne hıyarım vay bana ) sizin siteye girdikçe mazi gözümde canlanıyor baya eskiden beri takip ettiğim için ay ben daha önce niye hiç yazmamışımmm ya 🙁 olsun her şeyin bir ilki vardır devamıda gelir İnşaAllah.Bu arada gruptaki herkesi tanımıyorum ama nedense çokkkkkk seviyorum şuraya parantez açayım ( ilk okumaya başladığım ve çok sevdiğim Mabushinin serilerinde Neobi,Nurdish ve Nana ya çok denk geliyordum bu yüzden onların yeri ayrı ama hepiniz özelsiniz) hepinizin emeklerine ellerine sağlık sorumluluğu çok fazla olan bir iş ve çok çaba gerektiriyor hepinizden Allah razı olun 😀 Yukardada yazıldığı gibi sadık okuyucularınız var ( benim gibi :D) Tekrar hepinizi çok çok çokkkkkkkkkkk Teşekkürler 1. Afrika dili – dankie
  2. Almanca – dank
  3. Arapça – شكر
  4. Arnavutça – falënderim
  5. Azerice – təşəkkürlər
  6. Baskça – eskerrik asko
  7. Belarusça – дзякуй
  8. Bengalce – ধন্যবাদ
  9. Bosnakça – hvala
  10. Bulgarca – благодаря
  11. Burmaca – ကြေးဇူးတငျစကား
  12. Cava Dili – thanks
  13. Cebuano – pasalamat
  14. Chicheva – zikomo
  15. Çekçe – díky
  16. Çince (basitleştirilmiş) – 谢谢
  17. Çince (geleneksel) – 謝謝
  18. Danca – tak
  19. Endenozya – terima kasih
  20. Ermenice – շնորհակալություն
  21. Esperantoca – danke
  22. Estonyaca – tänan
  23. Farsça – تشکر
  24. Felemenkçe – bedankt
  25. Filipince – salamat
  26. Fince – kiitos
  27. Fransızca – merci
  28. Filizon Dili – tank
  29. Galce – diolch
  30. Galiçyaca – grazas
  31. Gücerat Dili – આભાર
  32. Gürcüce – მადლობა
  33. Habeşce – ማመስገን
  34. Haiti Creole – gras
  35. Hausa Dili – godiya
  36. Havai Dili – mahalo
  37. Hırvatça – hvala
  38. Hintçe – धन्यवाद
  39. Hmong Dili – ua tsaug
  40. Hosa – umbulelo
  41. İbranice – תודה
  42. İgbo Dili – ekele
  43. İngilizce – Thank you
  44. İrlandaca – go raibh maith agat
  45. İspanyolca – gracias
  46. İsveççe – tack
  47. İtalyanca – grazie
  48. İzlandaca – takk
  49. Japonca – 感謝
  50. Kamboçyaca – អរគុណ
  51. Kannada – ಧನ್ಯವಾದಗಳು
  52. Katalanca – gràcies
  53. Kazakça – рахмет
  54. Kırgızca – ыракмат
  55. Korece – 감사
  56. Korsika Dili – à ringrazià
  57. Kuzey İskoçya – taing
  58. Kürtçe – sipas
  59. Laoca – ຂໍຂອບໃຈ
  60. Latince – gratias ago
  61. Lehçe – dzięki
  62. Letonca – pateicība
  63. Litvanca – dėkoju
  64. Lüksenburgca – merci
  65. Macarca – köszönöm
  66. Madagaskar Dili – Misaotra
  67. Makedonca – благодарение
  68. Malayalam – നന്ദി
  69. Malezya – terima kasih
  70. Malta Dili – grazzi
  71. Maori Dili – whakawhetai
  72. Marathi – धन्यवाद
  73. Moğolca – баярлалаа
  74. Nepalce – धन्यवाद
  75. Norveççe – takk
  76. Özbekçe – minnatdorchilik
  77. Pencap Dili – ਦਾ ਧੰਨਵਾਦ
  78. Peştuca – مننه
  79. Portekizce – obrigado
  80. Romence – mulțumesc
  81. Rusça – спасибо
  82. Samoaca – faʻafetai
  83. Sesotho Dili – leboha
  84. Seylanca – ස්තුති
  85. Shona – kuvonga
  86. Sırpça – хвала
  87. Sint – مهرباني
  88. Slovakça – vďaka
  89. Slovence – hvala
  90. Somalice – mahad
  91. Sundanice – hatur nuhun
  92. Svahili Dili – shukrani
  93. Tacikçe – ташаккур
  94. Tamil – நன்றி
  95. Tay Dili – ขอบคุณ
  96. Telugu Dili – ధన్యవాదాలు
  97. Türkçe – Teşekkürler
  98. Ukraynaca – спасибі
  99. Urluca – شکریہ
  100. Vietnamca – thanks
  101. Yidce – דאַנק
  102. Yoruba – o ṣeun
  103. Yunanca – ευχαριστίες
  104. Zulu – ngiyabonga
  104 dilde teşekkür ederim emekleriniz için 😀 biraz abarttım mı ne 😀 olsun daha fazla teşekkür gerekiyor 104 az oldu aslında 😀

  • yorumun uzunluğunu görünce bir şok yaşadım(iyi anlamda) 😀 İnspirit_hana güzel yorumun için çooook teşekkür ederiz. grubumuzdaki herkes aile gibidir. *-* sadık okuyucularımızın olması harika bir şey. *-* böyle yorumları görünce gaza geliyorum, deli gibi çeviri yapasım geliyor. 😀 😛 dediğin gibi her şeyin bir ilki varmış, artık her zaman yorumlarını bekleriz. *-* 😀
   どういたしまして! diyeyim o zaman ben de japonca 🙂

   • 😀 Gerçekten aile gibisiniz bizde hissediyoruz bunu <3 sizin ekibi ve sizin serilerinizi çokk seviyoruzzz <3 Nana-san bana cevap vermiş ayrı bir mutlu oldum 😀 <3 Her şey için çok çok Teşekkürlerr gerçekten <3

  • Tamamdır ayın okuyucusu belli oldu site girişine afişe edilsin 😀
   Yorumları gördükçe cidden çok mutlu oluyoruz ve bizim de şevkimiz artıyor sonuçta bizim tek kazancımız sizlerin beğeni ve güzel sözleri 😉

   • Bencede ayın okuyucusu ben olmalıyım hatta bana yılların okuyucusu ünvanını verin 😀 ayrıca bana cevap yazmanızda ayrı bir mutluluk verdi 😀 Ve gerçekten saygıyı ve sevgiyi çok çok hak ediyorsunuz emeklerinize sonsuz Teşekkürlerrrrrrr sonuna kadar arkanızdayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website