Minna san Konbanwa.. Yine bir pazardan alakasız güncel ve hiç alışık olmasam da yine ben. Nedense pazar günleri dışında kendimi bi garip hissediyorum yazasım gelmiyor, yazsam olmuyor falan. Ha diyeceksiniz ki Neo Pazar günlerinden nefret ediyordun hani!! Ediyorum azizim ediyorum lakin artık benimsemek mi dersiniz ne dersiniz bilmem alışmışım o gudubet güne..

Herneyse yıl bilmem kaç (bloğa bakmaya üşendim şahsen bir ara bakıcim ) da yazmışım herhangi bir güncelim de artık başka günlere de çöreklenicem diye o sebeple dedim salıya bi çökelim falan havası suyu nasıldır? Olmadı başka günlere uçuş yaparız. Allah’ın günleri bitmiyor ya 😛

Şincik sizlere ben ve Nana’nın başından geçen Trajikomik bir olayı anlatacağım. Günlerden birgün biz böyle Takuminin pisliklerinden girip, Shiorinin pişmanlıklarından çıkarkene mail kutuma bir mail düştü. Bir baktım başlığa Puzzle Fansub yazıyor! Hayır olsun dedim.. Açtım okudum ben şok, Nana şok.. İçerik neydi peki.. Puzzle Fansubda yönetici olduğunu (!) iddaa eden bir işsiz vatandaş bize dedi ki arkadaşlar “Koi wa Tsuzuku yo Dokomade mo” serisini almışsınız duyurmuşsunuz lakin bizim bir arkadaşın doğum günü, bu mangakayı da çok seviyor onu biz almak istiyoruz hadi o seriyi bize bırakın *-*

Şimdi ben o seriyi sevmesem almam zaten dimi. Bilen bilir sevmediğim bir seriye ebbedi el sürmem öyle de naletimdir 😀 Dedim kardeş olmaz. Ama bir kibarım bir kibarım anlatamam kendime şaştım o derece. Güzelce de açıkladım NEDEN olamayacağını.. Konu kapandı falan sanıyoruz biz hala Takumiye saydırma peşindeyiz. Bi de bi sinirliyiz, bi sinirliyiz Nalçak Takumi.. Neyse konumuz bu değil belki bir gün buna değinebilirim..

5 dakka geçti geçmedi pat bi mail daha.. Şimdi mailleri olduğu gibi şuraya yapıştıracağım yazının gidişatı bozulacak diye hatırladığım kadarıyla ben yazıp geçeyim o yüzden. Yada vazgeçtim maili yazıcam 😀 

Ah anlıyorum anlıyorum fakat inanın bu çok özel bir durum. Hem bazen hayatta birden fazla şeyleri seviyor olabiliriz değil mi bu çok normal. Bu iki mangayı da aynı anda bünyemizde istememiz de çok normal. Zaten bir sürü güzel seriniz var bu mangakanın sp x baby adlı serisini bile yaptınız. Yani bu seriyi inatla vermemeniz bencillik değil mi?

Şimdi işin aslı biraz üzüldüm. Şu manga denizinde tonla seri olsa da bazen insanlar çok seçici olabiliyor, bazı serilerde özellikle aklı kalabiliyor falan. Ama arkadaşım zaten seri yeni başlamış. Nasıl bi gönül koymadır nasıl bi istek arzudur.. Uygun bi cevap daha yazdım ben yine sakin ben yine kibar… Ama soldan soldan da hafif hafif gelmeye başladılar bana.. Pat bi cevap daha:

Ah ah… Bir durun hanımlar… Hımmmm… Bir düşünün yahu… Sonuçta sakinlik iyi şeyler getirir derler değil mi? 

Yare yare… Cidden kadınlarla baş etmek çok zor laf anlamıyorsunuz.. Doğum günü hediyesi kısmının nesini anlamak bu kadar zor ki 

Biz seriyi vermedik yaptık bir hata diyelim siz de sırf biz bir hata yaptık diye onu mu tekrarlayacaksınız yani ne kadar da kötü bir davranış.  Hiç topluma uygun değil… 

Sonuçta gelip size hiç sormaz direk seriyi başlatabilirdim de değil mi?  Bakın ne kadar iyimser bir insanım ben.   Örnek alın lütfen. 

Sonuçta serinin çevirisi hazır elimde hemen editleyip verebilirdim de ama konuşmak icap eder diye düşünüp geldim buraya.  Aldığım karşılığa bak ne kadar acı… 

Üzgünüm ama rızanız olsun olmasın bu seri çok değerli ve yapmayı düşünüyoruz 

Maili bi gördüm nevrim döndü..  Bu arada kibar falan görünüyorum ama Nana’ya habire bırak söveyim modundayım. Nana’da bir kibar bir naif.. Utanmasa adama seriyi istedi diye teşekkür edecek  o derece.. Ne diyordum heh maili bi gördüm abi dellendim.. Yazdığı tüm cümleleri geçiyorum dakka başı ahh ohh ne lan.. Napıyosun yani mail atarken.. Ahh ohh hımmm ıhhh ne buu.. Bir de adama bak yok siz kadınlardan girmiş beni örnek alınlardan çıkmış falan derken cidden koptum yani. Nana dedim hiç ısrar etme sövücem.. Bundan anlayacak yani.. Biz böyle konuşurken adam habire mail atıyor..

“Ah ohh sustunuz ben haklıyım ahahah” falan böyle saçma salak..

Dedim Allah’ım sen büyüksünn.. Tam yazıcam yani ciddi ciddi kanal 7’ye geçiş yapıcam ( bu da sövücem demek gibi bişi. Yani biz aramızda sülale arasında daha doğrusu biri söveceği zaman kanal 7 ye geçiyorum diyip duruyor ordan kalmış alışkanlık naparsın ) bi baktım Nana habire yazıyor bana. Dedim üst üste nefes almadan ne yazıyor bu kız. Şöyle bi göz attım allahım sen Nana çıldır.. O naif o kibar kız gitmiş abi yerine Hulk gelmiş, Yıldız Tilbeye ağzına geleni sayan İbrahim Tatlıses gelmiş, Ben saksımıyım diye bağıran Erol büyükburç gelmiş. Gelmiş de gelmiş. Neredeyse 3 senedir birlikte olduğum Nana’yı o an tanııyamadım ciddiyim. bi tırstım bi pıstım anlatamam. Abi aldı mı beni bi gülme. Nana’ya gülmekten adama sövemiyorum, sövmeyi geç tek kelime bile yazamıyorum o derece. Baktım Nana bu sinirle sağlam girişicek o kendini skainleştirmeye çalışırken hemen bi mail geçtim gayet sert. Ondan sonra özür diledi eleman falan konu kapandı gitti.

Ama biz hiç puzzle fansubla bu konuyu konuşmadık. Dün sitenin kurucusuyla (nickini bilmiyorum iyi mi *-* (x diyeyim ben ona tutup da adamın ismini yazmak da olmaz :D) bazı şeyleri konuşurken ya dedim alakaya maydanoz ama bir şey sorucam. Sizin ekip de Emre diye birisi var mı? Anlam da veremediler niye emre diye birini arıyorum diye. Dedim dostum böyle böylee bi olay geldi bizim başımıza. Ekran da atayım bi okuyun.. O ara grup da Puzzleden başka bi arkadaş daha var. Bi okudular mailleri onlar şok biz şok herkes şok. Meğersem bu anlattığım olay koca bir trolden ibaretmiş.

Adam diyor ki bizde böyle yöneticiyi bırak bi nakama bile yok! Bizden kimse benden habersiz böyle konuşamaz falan. Onlar  buna şok biz keklendiğimize şok.. Böyle de saçma bi olay yaşadık kısaca 😀

Şimdi ey adının emre olduğunu bilmem nerde Yönetici olduğunu idda eden işsiz arkadaş. Çok merak ediyorum eline ne geçti? Alkış mı istiyorsun o gün bol boll çınlatarak kulaklarını alkışlarını sana ilettik emin olabilirsin.. Yemin ediyorum aldığın oksijene üzülüyorum bizim hakkımızdan çalıyorsun diye. Ailene üzülüyorum böyle vasıfsız oldun diye. Üzülüyorum da üzülüyorum işin aslı. Böyle yaşamaya devam et sen ey adem oğlu.. Hayatın boyunca bolca alkış alacağına da emin ol.

TAKİPÇİ VE BİZDEN BÖLÜM ALAN FANSUBLARIN DİKKATİNE

Aslında yukarıda ki hikaye tarzı yazdığım kamuspotu da önemli lakin okumayacağınızı bildiğimden en azından bu kısmı okuyun gerek bizi takip edenler gerek bizden bölüm alıp oraya buraya ekyen fansublar.

Başlıkta da yazdığımız gibi sürekli söylediğiniz online okumayı açtık yıl oluyor (tamam biraz abartı olabilir bir kaç ay belki 😛 ) O sebeple bazı kurallarımızda da değişikliğe gittik. Nedir bu kurallar hadi kısaca bir göz atalım.

1) Bölümlerimiz öncelikli olarak (çok büyük bi aksilik olmadıkça) online olarak eklenecek, indirme linkleri güncelin akabinde 2-6 hafta arasında eklenecektir.

2) Oraya buraya eklenen bölümlerimizde de artık sınırlama var. Nasıl mı şu şekilde:

Ola ki x sitesinde bizim bölümlerimizin online eklemesi var ise bizden yöneticilerin eklemesi ve süre olayını biz ayarlamadığımız müddetçe tüm ekleyen fansublardan vs bölümlerin kaldırılmasına karar verdik. Gerekirse tek tek herkesle konuşup bu olayı da uygulamaya geçireceğiz.

3) Biz bölümlerin indirme linklerini eklemedikçe de başka grupların bizim bölümleri onlineden tek tek alıp (uğraşmayın arkadaşım o kadar) kendi sitelerine eklemesi de yasak. Ne zaman ki biz indirme linki ekleriz o zaman isteyen creditlere vs dokunmadan bizim üstümüzden 1 hafta geçtikten sonra ekleyebilir.

(Bu kısımda yazacaklarımı böyle şeyler yapmayan minnoş mu minnoş şeker mi şeker sihirli mi sihirli takipçilerimiz lütfen üstüne alınmasın <3 (kalp atmak bana yakışmıyor bencesi neyse) ) 

Neden böyle bir şey yapıyoruz hemen ona da değineyim sonra sizi bölümlerle baş başa bırakacağım söz.  Son zamanlarda özellikle gördüğümüz bazı şeyler var. Neyi nerden okuduğuna kimin yaptığına dikkat etmeyen büyük bir kitle var maalesef. Bölümü sen yapıyorsun, emek sahibi sensin ama adam gidiyor “z” yerine teşekkür ediyor, onu  da geçtim bölümle / seriyle ilgili öneri ve şikayetini de oraya yapıyor. Güncel günlerini oraya soruyor. Ayıptır arkadaşlar. Yapmayın Allah aşkına. Hepimiz iyi kötü okumuş insanlarız hiç mi öğrenmediniz emeğe saygı kısmını ahlak kurallarından. (sözüm meclisten dışarı).

Adam bölümle ilgili sorun yaşıyor rastgele bilmem ne sitesinde görüp sorununa çare  arıyoruz. Niye ne derdimiz var? Altı üstü yapacağınız bir teşekkür etmek gelip bize ulaşmakken ondan bile acizken bir de kalkıp üstüne bölümler geç geliyor diye çemkiriyorsunuz. Olmadık laflar ediyorsunuz. Peki sizler o bölümleri gerçekten hakediyor musunuz? Bir de böyle düşünün..

Hadi sizlere keyifler ola.. Neobik şatosuna kaçar..

Not: Bu arada değinmeyi unuttuğum çok önemli bir konu var. Bildiğiniz üzere “Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge” serisini Turşu Fansub’un kapanması üzerine onlardan devraldık. Artık o da bizim minnağımız. Buradan Turşu Fansub emektarlarına bunca zamana kadar verdikleri emekler için teşekkür etmek istiyorum. Şans sizinle olsun kızlar 🙂 

Güncel Listesi

Black Bird Bölüm 53-54-55 Online okuma

Dear, Only You Don’t Know Bölüm 51-52-53-54-55-56-57-58-59-60 Online okuma

Distancia The Untouchable one Bölüm 18-19 Online okuma

Fukushuu Kyoushitsu Bölüm 6,5 Online okuma

Kimi wa Petto Bölüm 44-45-46 Online Okuma

Koi wa Tsuzuku yo Doko Made Mo Bölüm 3 Online okuma

NANA Bölüm 44-45 Online okuma

Six Half Bölüm 15 Online okuma

Skip Beat Bölüm 216 Online okuma

Tanaka-kun wa İtsumo Kedaruge Bölüm 12-13 Online okuma

Watashi no Ookami-kun Bölüm 18(Ekstra) Online okuma