We don’t talk anymore, we don’t talk anymore, like we used to do… Aynı şarkı sözünün de dediği gibi artık konuşmuyoruz eskisi gibi minna-san.. Gerçi bunun suçlusu siz değil beni uzun zaman önce terk-i diyar eyleyen ilham perilerim. Pek yazasım yazsam da beğenesim yok bayadır. O sebeple güncellerimi önüme gelene ” sen yazsana bu hafta hı hı hı” diye satar oldum. Sağolsun minnoş nakamalarım beni pek -hatta hiç- kırmıyorlar. Ama bu güncel de o işi de yapamadım. Hepiciği bayram ve tatil planları yüzünden Türkiye’nin dört bir yanına dağılırken güncel de yaz tatili anlayışı evde bacaklarını uzatıp yatmaktan ibaret olan bana kaldı dolayısıyla ve ben de size fal maceramı anlatmaya karar verdim. Hazırsanız let’s go..

Şincik böyle zaman zaman -size olur mu bilmiyorum da- bazı şeylerden medet umarsınız. Bir şeylerin içinizi rahatlatmasını istersiniz falan. Olmayacağını bildiğiniz, hatta söylenenlere inanmadığınız halde bazı şeyler sizi motive eder. İşte öyle durumlar da beni motive eden şey “FAL” anacım. Yine hayatımda öyle bir döneme girmiştim bir ara kısaca. Allahım deliriyorum. Fal da fal fal da fal. Utanmasam sokakta önüme gelene “pişt fal bakmayı biliyor musun?” diye soracağım. Neyse bu sefer işi baya abartıp böyle nette araştırmalar falan yapıyorum İstanbul’un en iyi falcıları diye. Arıyorum, tarıyorum çıkan sonuçları irdeliyorum, en iyi falcıların isimlerini not ediyorum görseniz sanırsınız ki dünyayı kurtaracağım.

Böyle 3-5 isim edindim kendime İstanbul da nam salmışlar ama öyle böyle değil. Bu sefer de oturdum tek tek kimmiş bunlar nasıl fal bakarmış diye araştırmaya başladım. Hayatım da hiç duymadığım şeylerle de karşılaştım. Misal Kuran falı?? O ne diyor olabilirsiniz şahsen bilmiyorum da cesaret edip gitmeyi de düşünmedim. Çarpılır marpılırım iki kendimi motive edicem diye Allah muhafaza. Ayna falı varmış bir de. Böyle aynalara bakıyorsun, ha bu arada falcıya da gece gidiyorsun. Cinler gece gelirmiş aynalara. Sonra bir güzel yamuluyorsun, Hadi güle güle diyip postalıyorlar. Tabi o da yemedi. Daha sonra bi falcıya denk geldim -c chan- olsun ismi. Bu kadının karşısına oturuyormuşsun patır patır her şeyi diyormuş. Hah dedim Neobik bu olur buldun işte. Falcıyı da bulduğuma göre tek yapmam gereken şey yanıma bir kaç kurban daha almak. Zira tek başıma oralara gidecek yürek ben de yok. Kardeşimi kafaladım, kuzeni kandırdım derken düştük yollara.

Şimdi mekan o kadar izbe bir yerde ki git Allah git, git Allah git yok varamıyoruz. Baya bi yol katettikten sonra şansa mı dersiniz şanssızlığımıza mı bulduk yeri. Girdik oturtuk hepimiz birbirimize bakıyoruz ama. Hiç konuşma yok. Kaş, göz mimiklerle anlaşıyoruz hatta destan yazıyoruz o derece. Garson dedi ki randevunuz var mı. Biz de yine bir bakışma seansı tabi. -randevu da alınıyormuş bu sektör baya gelişmiş anasını satim- Dedik biz bilmemek randevu sen bizi koymak sıraya? Neyse baya bi beklersiniz c-chan hanım pek bir yoğun çünkü dedi garson efendiciğim. Başa gelen çekilir o kadar yol gelmişiz gider miyim hayatta.. Oturduk bekliyoruz ama hala da konuşmuyoruz. Neden konuşmadığımızı da bilmiyoruz. Derken yarım saat sonra falan garson geldi. Eee dedi hanginizi alıyoruz içeri. Böyle sorunca ben bi tırsmadım desem yalan olur. O an vazgeçtim bildiğiniz gibi değil ama bunu hisseden sadece ben olmalıyım ki kardeşim ve kuzenim saniyesinde parmaklarını doğrultup beni oracıkta kurban ettiler. Böyle tırsa mırsa kalktım gittim ben de. Köşeye çekti beni garson te dedi şurda ki bayan. Şimdi bakıyorum gösterdiği kişiye bayana benzemiyor. Ama erkeğe de benzemiyor. Böyle gözlerim dolu dolu bi garsona bi c chana bakıyorum derken c chan uzun tırnaklarını uzatıp gel bakalım Neobik dedi. İşte o an ömrümden bi on yıl gitti sanırsam. Peki dedim oturdum karşısına. 

Kadın bana baktı, baktı sonra arkama baktı yüzünü astı. Hah dedim çok güzel kesin cinleri beni sevmedi. Kadın bir başladı konuşmaya abi ağzım 10 karış açık dinledim yalan yok. Oraya neden gittiğimden tutun da, şuan ne iş yaptığıma, sorun yaşadığım insanın adından yaşına, dış görünüşüne, bağzı gönül işlerine vs vs ne kadar şey yaşadıysam, bunlara kimler sebep olduysa tak tak tak anlattı ben de bön bön bakmakla idare ettim. Yani öyle şeyler dedi ki “yok abi kesin sallıyor bu” diyemiyorsunuz. İsim, yaş, görünüş her şeyi hayatınızda ki her bir şeyii anlatıyor size. Neyse anlattı anlattı sonra bana bi tarih verdi. Şu tarihte bir şey olacak diye. Sonra da 3 soru sor dedi ama değil 3 soru, çeyrek soru sormaya bile halim kalmadığı için masadan kalkmakla yetindim. 

Peki sonra ne oldu? O tarihte hiçbir cacık olmadı. Hayır ne beklediysem onu da bilmiyorum. Öyle işte saçma sapan bi anı edindim ben de kendime. Gerçi o an söylediği şeyler beni baya motive etti ona diyecek bir şeyim yok ama boşu boşuna günaha girdim sen affet Allah’ım..

Bunun bayram günceli olması gerekiyordu lakinn olamadı. Neden çünkü bayramda gezmeyi tercih ettim, neden çünkü tatil yapıyorum evde yatarak öyle işte.

Aa bu arada bir takipçim bana çok güzel bir hediye yolladı. Böyle o kadar, mutlu oldum o kadar mutlu oldum ki anlatamam. Kendisine bu ince düşüncesinden dolayı çok teşekkür ederim. Hatta şuraya da resmini koyayım artık on yıl bunun havasını atarım ben 😛 

kakaotalk_20170709_155131520

Teşekkürler Y-sann…

diyor güncel de emeği geçen tüm cadılarımızın ellerine kollarına sağlık olsunu da ekleyip sözü bin dereden su getirterek güncel yazdırttığım Mahlas cadısına bırakıyorum. Keyifli okumalar minna 🙂

Not: Black bird bittiiğğğğğ Resmen davul zurna çalıp kırk gün kutlayasım var 😀

Merhabalar taze körpe güzel gençlik bendeniz Mahlas.

hepinize ve hepimize iyi bayramlar diliyorum. bu hafta güncel bende. niye mi? çünkü milattan önce bilmem kaç yılında neobiye verdiğim söz yüzünden tabiki! bu yüzden az buçuk ve çeyreklik bir güncel yazısı oluşturmuş bulunuyorum. peki neobiye verdiğim bu söz neden mi? “Black Bird mangasının finalinde günceli vereceğim söz”le başlayan bir kelime (kişi ne çekerse dilinden çeker azizim) 😀

Umarım bayram sürprizimizi beğenmişsinizdir. siz bu seriyi bitirirken ve daha nice harika mangaları okurken ben Türkiye’nin en kuzeyine yolculuğumu tamamlayıp dağ- bayır geziyor olacağım :)) öncelikle şunu belirtmeliyim ki, Black Bird’de emeği olan tüm Editör/Çevirmen arkadaşlarımızın emeklerine sağlık. gerçekten hem çok zor hem de bir o kadar güzel ve keyifli bir seriydi benim için. daha önce de serilerim final verdi ama hiçbiri bu kadar özel olmadı belki en fazla bu seri ile zaman geçirdiğim için bilemiyorum. ama hem sevindim finaline hem üzüldüm. fakat şu bir gerçek ki mabushimajo da ne finaller ne de seriler biter 😀 O yüzden sizi büyük ödüllü soruyla baş başa bırakıyorum ve dağ/orman/deniz üçlüsüyle buluşmaya gidiyorum :))

çok denklemli sorumuz >> peki şimdi sizce sırada hangi mangamızın finali var ???

hayırlı bayramlar mabushi ailesi, tatlılarımız sizi bekler :))

Güncel Listesi

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 69 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 70 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 71 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 72 [ FİNAL] [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 72.1 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 72.2 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 72.3 – 72.4 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Chasing Star Moon Bölüm 1 -YENİ SERİ- [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Dame na Watashi ni Koishite Kudasai  25 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Dame na Watashi ni Koishite Kudasai  26 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 22 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 23 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 24 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 25 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 26 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 27 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 28 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 29 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 30 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 31 [ONLİNE OKUMA]

 

[Mabushi Majo] Fukushuu Kyoushitsu Bölüm 11-12 [ONLİNE OKUMA]

 

[Mabushi Majo] Fukushuu Kyoushitsu Bölüm 13 [ONLİNE OKUMA]

 

[Mabushi Majo] Fukushuu Kyoushitsu Bölüm 11-14 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Hero Waltz Bölüm 40 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Hero Waltz Bölüm 40.1 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Hero Waltz Bölüm 40.5 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Kimi wa Petto Cilt 10 Bölüm 53 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Koi wa Tsuzuku yo Dokomade mo Cilt 2 Bölüm 8 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Koi wa Tsuzuku yo Dokomade mo Cilt 2 Bölüm 9 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Nana Cilt 14-Bölüm 51 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Skip Beat Bölüm 220 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge Bölüm 18 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Watashi no Joshi Bölüm 4 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 206 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 207 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 208 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 209 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 210 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 211 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 212 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamato Nadeshiko Shichi Henge Bölüm 135 [ONLİNE OKUMA]

Mabushi Majo Ailesi Keyifli Okumalar Diler..

18 thoughts on “Neobi’nin “Fal” Günceli

 1. ayyyyy güncelin güzelliğine bak 🙂 ellerinize sağlık kızlar harika bölümler var. Güncel yazısı için de neobi hoşgeldin canım özledik valla yazılarını. Bol bol maceran ilham perilerin olsun da hep yaz 🙂 mahlasım insan ne çekerse dilinden çeker bilirim öyle bi söz ben de verdim zamanında sıra bana da gelecek 😀 ama sen gayet güzel atlattın ellerine sağlık. hep bekleriz seni de:)

  • Ayy evet sapa’m Rabbim e hamdolsun darısı başına diyorum yâni. İnşallah bakalım çok sık olmasa da karalariz iki kelam 🙂 malum adamı cadiyiz bu konuda 🙂

 2. vavv güncel bombası olmuş resmen ellerinize sağlık arkadaşlar 🙂

 3. Oyssss şükür mevlaya güncel de geldi dert tasa ve dahi black bird kalmadı 🙁 mutlu/mutsuz arası bir şeyim. Ellerinize sağlık geç olsun güç olmasın bayrama niyet temmuza kısmet 🙂
  Pamuk ellerimiz dert görmesin.

 4. KYaaaa😍 ne güzel süpriz ellerinize gözlerinize sağlık emeği geçen herkeze teşekkür ederim 😘😘😘 ve hemen Skip beat a koşuyorum 😍😍😍
  Hepinize iyi tatiller diliyorum

 5. Yaaaa distancia çok şekerimiş ellerinize sağlık😍 ve seriyi bulan çeviren edilen kişilerede ayrıca teşekkür ederim

 6. Vaay vay güncelin doluluğuna bak, hepsini keyifle okuyacağım. 🤓Tüm ekibe teşekkürler. Devamını bekliyoruz, kolay gelsin.

 7. Yaaaa Black bird bitti 🙁 çok üzüldüm ama sonu için mutluyum 🙂 ve tabiki bizi bu sonla buluşturan cadılara sonsuz teşekkürler.. Emeklerinize sağlık 🙂

 8. Amaaannnn ALLAHIM !!! yeni bir güncel gelmiş ellerinize sağlık çok musmutlu oldum *:)

 9. Yalnız bir ricada bulunsam çok mu olur acaba online bölümleri yayınladınız ama pdf indirme dosyaları olarakta yayınlayabilir misiniz arşivlemek çok güzel ve aidiyetlik duygusu mutluluk veriyor.
  Emeğinize Ellerinize sağlık.

 10. Güncel gelmiş *^* hem de dolu dolu gelmiş 😀
  emeği geçen tüm cadıların ellerine sağlık <3

 11. Amanın ilk bi bölümleri görünce mutluluktan gözlerimden kalpler çıktı 😀 Neobiii sende beni gördüm valla bende kendimi motive etmek için fal baktirmayi çok severim 😀 Ama bendeki fal baktirmalar o tarz değil de arkadaşlarimdan ya da arkadaşlarımın arkadşlarindan kahve falina iyi bakan ararim 🙂 Ama aman aman cok da çıkmıyor yinede motive oluyorum 🙂 Senin gibi geçen sene eeeh yetti bende falciya gidip baktircam düzgunce demiştim ve buldum bitane gittik. Resmen randevulu gidiliyormus millete baktım bekliyor sıra falan bi garip ya arkadaşıma baktım abi bune sektöre dönüşmüş dedim 😀 Senin gibi sira gelince bendede bi yusuf yusuf olma durumu oldu arkadasima dedim sende gel benle odaya tek gitmem ben. Geldi oda bana kahveye bakip bikac bisi dedi. Sonra benim sectigim tarot kartlarindan guzelce bakti evet senin ki kadar olmasa da banada hayatimdaki seyleri dedi bendr şok oldum. 3 soru sor dedi sordum yanitldi falan. Sonra bitti haydi hoscakal bukadar 😀 Sonrasinda dedigi şeylerin hic biri olmadi tırt :/ Falciya gitme hevesimde bitti gitti simdi arada kahve fali baktiriyorum o kadar can sıkıntisina 😀 Ama deli gibi para kazaniyorlar şok olmustum o gün :/ Mahlas sana nasıl özendim anlatamam dağ orman ve deniz bende çok isterdim 🙁 Sana bol eglenceler guzel gezmeler 🙂 Ayrica en sevdiğim mangalardan olan Black Bird bitmesine ne kadar sevinsemde diğer yandan azcik üzüldüm 🙂 Bu zaman kadar emegi gecen herkese cok teşekkürler 🙁 Ve guncelde emegi gecen herkese çok teşekkürler: )

  • Sıla kiskanma anacim aşırı heyecan kof gezi oldu, bir ara guncel yazısı olursa anlatırım 😀haaa ancak sehrime donebildim o ayri 😆Black bird harika bir eseriydi, ama daha guzelleriyle biz hala burdayız. O seride birbirinden değerli arkadaşların emegi var gerçekten. Bende bir kez daha teşekkür ediyorum hepsine.

 12. Insan can sıkıntısından ne yapmaz ki. Fal da bunlardan biri. Ben hiç inanmam ama bazen kahve içtigimde fincanimi cevirip içine bakarım, sekilleri biseylere benzetmek hoşuma gidiyor. Mesela geçen gün çok bariz bi gemi gördüm fincanımda. ( 3 gün öncesinde eşim gemiye çıktı, kaptan kendisi çalısmaya gitti:)) velhasıl inanmayin bacılar bunlar hep yalan dolan 😛 ama yine de eğlenmenize bakın. Güncel ve keyifli güncel yazın için tesekkürler neobi-san. Black bitmiş elinize sağlık. Uzun zamandır kopmuştum seriden, yeniden dönmek icin iyi bir sebep verdiniz. Elinize emeğinize sağlık.

 13. Skipli güncel! En sevdiğim 😁 Ellerinize sağlık
  Fala da inanmamama rağmen baktırma huyum vardır. Yani geleceğe dair tahminler falan dinlemesi hoş ama ‘hadi canım sende’ diyip bırakıyorum. Ne demişler fala inanma falsız kalma.
  Distancia serisini yeni görüyorum konusu da çok hoşmuş başlayayım bari😝(cadılı kurtlu fantastikli)

 14. Bir şey fark ettim daha önceki bloğunuzu şimdi siteye tam manasıyla değiştirmişsiniz yenilemiş ve geliştirmişsiniz ama orada devam eden projelerden bazılarını da bırakmışsınız ben neredeyse sizinle bir ömür geçirdim sadece son iki yılım ( malum özel sektör ) yoğun çalışmakla geçti diye takip edemediğimden fark edemedim ve bazı yenilikleri projeleri kaçırdım tabi kaldığım yerden devam ediyorum ama ister istemez üzülüyorum neyse gomenne 🙁 lafı çok uzatmayacağım eski projelerinizde çok sevdiğim ve dört gözle bekleğim mangalar vardı yoğun olduğunuzu biliyorum ama onlara da göz atabilirmisiniz bu arada göz bebeklerimiz biricik canlarımız olan bazı mangalarda finaller yaptık yapimda çalışmada emeği geçen herkesin ellerine kollarına emeklerine ne kadar teşekkür etsem azdır kendi adıma nacizane teşekkürümü borç bilirim ve sizlerde kabul ederseniz sevinirim.
  ayrıca MF ve TF indirme dosyalarınızda hatalar veriyor ve bölümler inmiyor MG bu konu da çok iyi dosyaları buna çevirebilirseniz cok seviniriz en azınadan kontrol edersenizde kendi adıma sevinirim.
  Online okumalarda mangalar ve yeni bölümler var ama pdf dosyası olarak arşivleye bileceğimiz şekilde eskisi gibi çevirebilir misiniz ben bunların çocuklarıma bile kalmasını isterim 🙂
  Biliyorum haliyle herkes yoğun ve bunu kendinize arta kalan zamanda hiç bir beklentiniz olmadan yapıyorsunuz sizlerin hakklarını ne yapsak ödeyemeyiz çümkü burada çok büyük bir emek zaman ve insiyatif var lütfen yoğun olmanıza rağmen rica mı bir gözden geçirir ve dikkate alırsanız minnettar olurum çok teşekkür ederim *:) Her şey için sizleri çok seviyorum …

 15. sizin ve sizin akibinizde diiğer arkadaşların emek sarfederek uğraşarak ve bizlerle paylaşarak verdiğiniz tüm mangaları çoook seviyorum tşkler ayrıca yeni güncellemelerinizi heyecanla bekliyorum:)))) teşekkürler:))))))))

 16. sizin ve sizin akibinizde diiğer arkadaşların emek sarfederek uğraşarak ve bizlerle paylaşarak verdiğiniz tüm mangaları çoook seviyorum tşkler ayrıca yeni güncellemelerinizi heyecanla bekliyorum:)))) teşekkürler:))))))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website