We don’t talk anymore, we don’t talk anymore, like we used to do… Aynı şarkı sözünün de dediği gibi artık konuşmuyoruz eskisi gibi minna-san.. Gerçi bunun suçlusu siz değil beni uzun zaman önce terk-i diyar eyleyen ilham perilerim. Pek yazasım yazsam da beğenesim yok bayadır. O sebeple güncellerimi önüme gelene ” sen yazsana bu hafta hı hı hı” diye satar oldum. Sağolsun minnoş nakamalarım beni pek -hatta hiç- kırmıyorlar. Ama bu güncel de o işi de yapamadım. Hepiciği bayram ve tatil planları yüzünden Türkiye’nin dört bir yanına dağılırken güncel de yaz tatili anlayışı evde bacaklarını uzatıp yatmaktan ibaret olan bana kaldı dolayısıyla ve ben de size fal maceramı anlatmaya karar verdim. Hazırsanız let’s go..

Şincik böyle zaman zaman -size olur mu bilmiyorum da- bazı şeylerden medet umarsınız. Bir şeylerin içinizi rahatlatmasını istersiniz falan. Olmayacağını bildiğiniz, hatta söylenenlere inanmadığınız halde bazı şeyler sizi motive eder. İşte öyle durumlar da beni motive eden şey “FAL” anacım. Yine hayatımda öyle bir döneme girmiştim bir ara kısaca. Allahım deliriyorum. Fal da fal fal da fal. Utanmasam sokakta önüme gelene “pişt fal bakmayı biliyor musun?” diye soracağım. Neyse bu sefer işi baya abartıp böyle nette araştırmalar falan yapıyorum İstanbul’un en iyi falcıları diye. Arıyorum, tarıyorum çıkan sonuçları irdeliyorum, en iyi falcıların isimlerini not ediyorum görseniz sanırsınız ki dünyayı kurtaracağım.

Böyle 3-5 isim edindim kendime İstanbul da nam salmışlar ama öyle böyle değil. Bu sefer de oturdum tek tek kimmiş bunlar nasıl fal bakarmış diye araştırmaya başladım. Hayatım da hiç duymadığım şeylerle de karşılaştım. Misal Kuran falı?? O ne diyor olabilirsiniz şahsen bilmiyorum da cesaret edip gitmeyi de düşünmedim. Çarpılır marpılırım iki kendimi motive edicem diye Allah muhafaza. Ayna falı varmış bir de. Böyle aynalara bakıyorsun, ha bu arada falcıya da gece gidiyorsun. Cinler gece gelirmiş aynalara. Sonra bir güzel yamuluyorsun, Hadi güle güle diyip postalıyorlar. Tabi o da yemedi. Daha sonra bi falcıya denk geldim -c chan- olsun ismi. Bu kadının karşısına oturuyormuşsun patır patır her şeyi diyormuş. Hah dedim Neobik bu olur buldun işte. Falcıyı da bulduğuma göre tek yapmam gereken şey yanıma bir kaç kurban daha almak. Zira tek başıma oralara gidecek yürek ben de yok. Kardeşimi kafaladım, kuzeni kandırdım derken düştük yollara.

Şimdi mekan o kadar izbe bir yerde ki git Allah git, git Allah git yok varamıyoruz. Baya bi yol katettikten sonra şansa mı dersiniz şanssızlığımıza mı bulduk yeri. Girdik oturtuk hepimiz birbirimize bakıyoruz ama. Hiç konuşma yok. Kaş, göz mimiklerle anlaşıyoruz hatta destan yazıyoruz o derece. Garson dedi ki randevunuz var mı. Biz de yine bir bakışma seansı tabi. -randevu da alınıyormuş bu sektör baya gelişmiş anasını satim- Dedik biz bilmemek randevu sen bizi koymak sıraya? Neyse baya bi beklersiniz c-chan hanım pek bir yoğun çünkü dedi garson efendiciğim. Başa gelen çekilir o kadar yol gelmişiz gider miyim hayatta.. Oturduk bekliyoruz ama hala da konuşmuyoruz. Neden konuşmadığımızı da bilmiyoruz. Derken yarım saat sonra falan garson geldi. Eee dedi hanginizi alıyoruz içeri. Böyle sorunca ben bi tırsmadım desem yalan olur. O an vazgeçtim bildiğiniz gibi değil ama bunu hisseden sadece ben olmalıyım ki kardeşim ve kuzenim saniyesinde parmaklarını doğrultup beni oracıkta kurban ettiler. Böyle tırsa mırsa kalktım gittim ben de. Köşeye çekti beni garson te dedi şurda ki bayan. Şimdi bakıyorum gösterdiği kişiye bayana benzemiyor. Ama erkeğe de benzemiyor. Böyle gözlerim dolu dolu bi garsona bi c chana bakıyorum derken c chan uzun tırnaklarını uzatıp gel bakalım Neobik dedi. İşte o an ömrümden bi on yıl gitti sanırsam. Peki dedim oturdum karşısına. 

Kadın bana baktı, baktı sonra arkama baktı yüzünü astı. Hah dedim çok güzel kesin cinleri beni sevmedi. Kadın bir başladı konuşmaya abi ağzım 10 karış açık dinledim yalan yok. Oraya neden gittiğimden tutun da, şuan ne iş yaptığıma, sorun yaşadığım insanın adından yaşına, dış görünüşüne, bağzı gönül işlerine vs vs ne kadar şey yaşadıysam, bunlara kimler sebep olduysa tak tak tak anlattı ben de bön bön bakmakla idare ettim. Yani öyle şeyler dedi ki “yok abi kesin sallıyor bu” diyemiyorsunuz. İsim, yaş, görünüş her şeyi hayatınızda ki her bir şeyii anlatıyor size. Neyse anlattı anlattı sonra bana bi tarih verdi. Şu tarihte bir şey olacak diye. Sonra da 3 soru sor dedi ama değil 3 soru, çeyrek soru sormaya bile halim kalmadığı için masadan kalkmakla yetindim. 

Peki sonra ne oldu? O tarihte hiçbir cacık olmadı. Hayır ne beklediysem onu da bilmiyorum. Öyle işte saçma sapan bi anı edindim ben de kendime. Gerçi o an söylediği şeyler beni baya motive etti ona diyecek bir şeyim yok ama boşu boşuna günaha girdim sen affet Allah’ım..

Bunun bayram günceli olması gerekiyordu lakinn olamadı. Neden çünkü bayramda gezmeyi tercih ettim, neden çünkü tatil yapıyorum evde yatarak öyle işte.

Aa bu arada bir takipçim bana çok güzel bir hediye yolladı. Böyle o kadar, mutlu oldum o kadar mutlu oldum ki anlatamam. Kendisine bu ince düşüncesinden dolayı çok teşekkür ederim. Hatta şuraya da resmini koyayım artık on yıl bunun havasını atarım ben 😛 

kakaotalk_20170709_155131520

Teşekkürler Y-sann…

diyor güncel de emeği geçen tüm cadılarımızın ellerine kollarına sağlık olsunu da ekleyip sözü bin dereden su getirterek güncel yazdırttığım Mahlas cadısına bırakıyorum. Keyifli okumalar minna 🙂

Not: Black bird bittiiğğğğğ Resmen davul zurna çalıp kırk gün kutlayasım var 😀

Merhabalar taze körpe güzel gençlik bendeniz Mahlas.

hepinize ve hepimize iyi bayramlar diliyorum. bu hafta güncel bende. niye mi? çünkü milattan önce bilmem kaç yılında neobiye verdiğim söz yüzünden tabiki! bu yüzden az buçuk ve çeyreklik bir güncel yazısı oluşturmuş bulunuyorum. peki neobiye verdiğim bu söz neden mi? “Black Bird mangasının finalinde günceli vereceğim söz”le başlayan bir kelime (kişi ne çekerse dilinden çeker azizim) 😀

Umarım bayram sürprizimizi beğenmişsinizdir. siz bu seriyi bitirirken ve daha nice harika mangaları okurken ben Türkiye’nin en kuzeyine yolculuğumu tamamlayıp dağ- bayır geziyor olacağım :)) öncelikle şunu belirtmeliyim ki, Black Bird’de emeği olan tüm Editör/Çevirmen arkadaşlarımızın emeklerine sağlık. gerçekten hem çok zor hem de bir o kadar güzel ve keyifli bir seriydi benim için. daha önce de serilerim final verdi ama hiçbiri bu kadar özel olmadı belki en fazla bu seri ile zaman geçirdiğim için bilemiyorum. ama hem sevindim finaline hem üzüldüm. fakat şu bir gerçek ki mabushimajo da ne finaller ne de seriler biter 😀 O yüzden sizi büyük ödüllü soruyla baş başa bırakıyorum ve dağ/orman/deniz üçlüsüyle buluşmaya gidiyorum :))

çok denklemli sorumuz >> peki şimdi sizce sırada hangi mangamızın finali var ???

hayırlı bayramlar mabushi ailesi, tatlılarımız sizi bekler :))

Güncel Listesi

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 69 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 70 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 71 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 72 [ FİNAL] [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 72.1 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 72.2 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Black Bird Bölüm 72.3 – 72.4 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Chasing Star Moon Bölüm 1 -YENİ SERİ- [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Dame na Watashi ni Koishite Kudasai  25 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Dame na Watashi ni Koishite Kudasai  26 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 22 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 23 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 24 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 25 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 26 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 27 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 28 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 29 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 30 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Distancia ~ The Untouchable One ~ Bölüm 31 [ONLİNE OKUMA]

 

[Mabushi Majo] Fukushuu Kyoushitsu Bölüm 11-12 [ONLİNE OKUMA]

 

[Mabushi Majo] Fukushuu Kyoushitsu Bölüm 13 [ONLİNE OKUMA]

 

[Mabushi Majo] Fukushuu Kyoushitsu Bölüm 11-14 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Hero Waltz Bölüm 40 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Hero Waltz Bölüm 40.1 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Hero Waltz Bölüm 40.5 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Kimi wa Petto Cilt 10 Bölüm 53 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Koi wa Tsuzuku yo Dokomade mo Cilt 2 Bölüm 8 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Koi wa Tsuzuku yo Dokomade mo Cilt 2 Bölüm 9 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Nana Cilt 14-Bölüm 51 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Skip Beat Bölüm 220 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge Bölüm 18 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Watashi no Joshi Bölüm 4 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 206 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 207 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 208 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 209 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 210 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 211 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamada-kun  to 7 nin no majo Bölüm 212 [ONLİNE OKUMA]

[Mabushi Majo] Yamato Nadeshiko Shichi Henge Bölüm 135 [ONLİNE OKUMA]

Mabushi Majo Ailesi Keyifli Okumalar Diler..