evet biliyoruz son zamanlarda pek ortalarda yokuz.Sesimiz soluğumuz çıkmıyor.Aklınızdan geçenleri biliyorum.Mabushi bu kadar sessiz kalınca,kesin boll bölümlü toplu bir güncel verecekler diyorsunuz… Amaaa ne yazik ki yanılıyorsunuz 😀 Bayram güncelini bile ancak geçen hafta verebildik. Çünkü bu yaz sıcaklarında,inanın tamamen mayıştık.Keza ben,salondan mutfağa gitmeye üşeniyorum. Çok sevdiğim canım ananeciğim,yaşlılığı ve kilosu nedeniyle,yemeğini salonda yer, ellerini yıkamaya gitmemek için,ıslak mendili yanında bulundurur. Sanırım ananemin torunu olmanın,hakkını gereğince yerine getiriyorum bu sıcak günlerde. Resmen jelibon gibi eriyoruzzz.

Beni bilirsiniz aslında pek güncel yazmam,kendi minnak nakamalarıma öncelik verir,onların güncellerinin son kısımlarına çöreklenirdim.Ama bu sefer hepsi beni ekti hainlerrr .Kala kala bana kaldınız ne yazik ki.

Bundan seneler seneler öncesinde,Üniversite zamanlarımdayken,annem sağolsun 3.senemde sonunda yanıma gelebilmişti.Kızım geleyim de bir bakayım sen nerede okuyorsun,okulun nasıl bir yer diyerek okuluma da geldi canım anacım.Ben birkaç derse girerken,annemde beni kantinde beklemiş,sonrasında onu alarak,üniversite yemek mekanlarından birine gittik.Annem etrafına baktı baktı sonra bombayı patlattı.’’kızım sen burda 4 yıl okuyacaksın di mi? sen burda 3 yıl nasıl dayandın?Etrafa baktım da hiç yakışıklı uşak yok? ‘’ ay ben o an gülsem mi ne yapsam bilemedim.Hayatımda biri olduğunu bile bile annemden böyle bir şey duymak 🙂

Bir gün evde annem,babam,kardeşim ve ben oturmuş tv izliyoruz. Tv de o an haberler veriyor.

…’’mustafa Sarıgül Vatandaşlara hitap etti. ölüyü diriyi bıraktınız gözü dershanelere diktiniz diyerek hükümete yüklendi…’’

Annem: Ona bizim orada ölüyü diriyi …..gözünü buna mı diktin derler

Babam: Lan garı,adam böyle mi desin o kadar milletin içinde.

Annem: ya ben de öyle demicektim aslında da, hoca bu hafta cuma sohbetinde çoluk çocuğunuzla sohbet edin, şakalar espriler yapın, evinizin neşesi olun falan dediydi.

baba:

haşşırt diye konuya giriş ve hepimizin duygularına tercüman olma, beklenmedik bir anda gelen dini referanslar ve kardeşimle benim rezil belden aşağı espri anne: napıyım bizimkiler anca böyle şeylere gülüyo.

anlayışımıza ince bir gönderme…

Anacığımm,elleri ayakları öpülesi kadın.Tam bir başyapıtsın….

 

         Bu da son anımız olsun.Bir akşam ev ahalisiyle oturuyoruz yine.Ertesi gün ramazan.Gece sahurda ne yesek flan onları konuşuyoruz. Babam eve takvim almadığından imsak vaktini öğrenemedik.Hararetli hararetli evde imsak tartışması yapıyoruz.

Kardeşim:Abla google’dan baksana ne zamanmış?

Annem:Google müslaman mı nerden bilcek?iki namaz kılsanız vakitleri de bilirdiniz.

Tüm anneler aynıdır,bal lokum aşktır.Allah hepimizin annesine uzun ömürler versin.

 

            Şimdi gelelim mangalarımız için birkaç şey söylemeye. Senelerdir aynı şeyleri söylüyoruz ama hala daha anlamamakta ısrar edenleriniz var.Biz bu işi gönüllü yapıyoruz.Afedersin de sen denizinde sabahtan akşama kadar yüzerken,ben evde oturup hem çeviri hem de edit yapacağım. Sonra gelip ‘’’aaaaaaaa ne kadar zaman geçti bölüm yok’’ sanane efenim sananeeee??? Sana mı soracağım ne zaman yapıp yapmacağımı? Sen önce bir teşekkür et bakalım. Kim bilir yaşın kaç başın kaç senin gelmiş böyle bir şey söylüyorsun? Çok iyi biliyorsan gel yap. Kimi yorumlar varki deliriyorum sinirden.Sonrasında da toparlamaya çalışıyorsunuz güya.  ‘’Uzun zaman sonra 2. Bölüm buna da şükür :)’’ yok yaaaa bak sen!! Aç bak bakalım manganın çevirisi var mı? Sor bakalım Temiz sayfası var mı? Uzun zaman sonra 2.bölümmüş neymiş Japoncası 23teymiş. İyi çevir o zaman bana Japoncadan İngilizceye gel bende Türkçeye çevireyim. Hiç sitem etmezdim ama gördükçe çıldırıyorum arkadaş. .İfşa edeceğim mesajları kimse kusura bakmasın. Mesajlarınızı olduğu gibi yazıyorum.’’ Ben sizden birşey isteyecektim Android telefonlarda mangaturkce diye bir uygulama vardı ben telefonumu Sıfırladım ve onu bulamıyorum hani sizinde manganiz orda ya acaba bana linkini atsanız uygulamanın lütfen’’ dalga geçer gibi. Biz kendi sitemizde zaten online okuma koymuşuz bir sürü uğraşla. Ve sen hala daha emeğimizi hiçe sayarak android uygulaması soruyorsun?  Ne zaman bu kadar nankör oldunuz? Ne zaman yapılan emeği hor görmeye başladınız? İnsanlıktan biraz da olsa nasibinizi alın. Eğer yaşınız da küçükse,lütfen edeb adab kitapları okuyun mangalardan önce. İnsanlarla nasıl konuşmanız gerektiğini anlayın.Benim gibi şeker bir insanı da böyle çıldırtmayın o kadar…..

 

 

            Son olarak editörlerimizden Mineer yakın zamanda ablasını kaybetti. Canım tüm mabushi ailesi olarak her zaman yanındayız. Seni çok seviyoruz. Ablan nur içinde yatsın canım arkadaşım. Mekanı cennet olsun.

  

 

                                               

 ~Güncel Listesi~

Koyoi Kimi To Kiss No Chigiri Wo Bölüm 1.2   Online Okuma

Perfect World Bölüm 2 Online Okuma

Kimi Ni Todoke Bölüm 97 Online Okuma

Hanakun To Koisuru Watashi Bölüm 24 Online Okuma

Yagami-kun Wa Kyou Mo Ijiwaru Bölüm 8 Online Okuma

Mabushi Majo Ailesi Keyifli Okumalar Diler..