Yahhooo minna sann.. Yinee bir güncel ve pazar gününe (ya da akşamına) Neobiyle hoşgeldiniz efenim. Gönül isterdi ki bu günceli bayramın ilk günü şak diye verelim ama olmadı. Çünkü gönlümüzün her istediği şey olsaydı burada bu günceli yazmak yerine çok farklı bir yerde olurdum şahsen 😛 Bayrımdı, temizlikti, gelendi, gidendi derken bayramı geçtim onun üstüne de bir hafta devirdik. Ee ben size dedim yaz benim için çok verimsiz bereketsiz bir mevsim. O sıcakta pc başına geçilmiyor yanisi yapcak bişi yok.

Şimdi size başıma gelen trajı komik (belki de salaklıktır :P) kısa bir şeyi hızlıca anlatıp güncelle geçeceğim.

Şimdi bizim burada kocamann bir pazar var hafta sonları kurulan. Adına da sosyete pazarı diyorlar.  Ne ararsanız var çakması yani. Ama çakma dedim diye burun kıvırmayın böyle bire bir yapmış adamlar helal olsun demeden duramıyor insan 😀 Söylemesi ayıp spora başladığım için benim ufaklığa kak pazara gidek de bi spor çantası neyim alayım dedim bugün (he bi ara size rejim macera mı da anlatacağım unutmazsam inş 😀 ) Sabahın 8.30 unda düştük yollara daha karga kaffaltısını bilem etmeden. Niye çünkü o pazar o kadar kalabalık oluyor ki havale geçirmeden gezmek imkansız. Dedim sabah gidelm efil efil gezeriz ya da kazıklanırız 😛 Neyse gittik…

Tahminim doğru çıktı pazar bomboş.. Tezgahlar var tabi o kadar boş değil sadece bizden başka insan yok. Bilirsiniz “ya şuraya gideyim de bi ayakkabı alayım ” diyen hiçbir türk kadını sadece ayakkabı ile kalmaz. Ooo burda da şu varmış, aa bak şu da ucuzmuş diye diye ne kadar çer çöp gereksiz malzeme varsa toplar çıkar. Hele bir de benim gibi ikizler burcuysanız geçmişler olsun 😀

Girdik pazara, daha girer girmez çantayı da buldum he. Alacağını aldın işte çık gitsene ne geziyosun dimi yok illa bi kazıklanıcam 😀

Hazır boş gezeyim nolacak dedim. Gezdik gezdik… Bi makyaj standı çarptı o ara gözüme pançak pançak parlayan. Kozmatiğe ayrı bi hayranlığım vardır. Paramın %90 ı kozmatiğe yatar onu da diyim en başından.

Standı öyle parıl parıl parlarken görünce zorla sürükledim kardeşimi gel bi bakalım diye. Aslında yüzüme asla orjinal olmadığına inandığım hiçbir şeyi sürmem. Masumane tek amacım bir iki fırça alıp çıkmaktı. Fırça çakma olsa da sorun yok. Netice de bir fırçaya 50-60 tl bayılamam ama değil mi. Değil işte keşke öyle olsaydı.. Gittik abi ben fırçalara bakıyorum ufo görmüş masum köylü hallerinde. Kardeşim yanımda of puf modunda. Satıcı sinsice yaklaştı yanıma ve diyalog şu şekilde: (satıcı a olsun adı batasıca manasında a )

A: Ooo güzel ablam hoşgeldin..

B: … 

A: Bak ablam o fırçaları her zaman getirmiyorum ben bulması çok zor iki tane al istersen.

B: … Hı biliyorum. Neyse ben bunları alıcam poşet verir misiniz?

A: Aaa ablam bak elimde Mac’in çok güzel bi göz kalemi var. Suya girse akmaz, akmayı geçtim batmaz bile.

B: O orjinal değildir ya ben fırçalarımı alıcam…

A: Aaa ablam kalbimi kırdın şimdi. Bak bi bak koluma bak geceden çizdim bunları çıkmıyorlar bile.

B: Ver ben de elimi çizicem. (çizer ve silinir)

Eee çıkıyo bu..

A: ablam az kurusun bekle valla çıkmıyor. Güzel ablama özel indirim çok ucuzdan vericem. 

B: Neyse ver de gideyim onu da ver. Eee borcum ne kadar?

A: aa ablam dur bak elimde çok güzel bi rmel var. Bundan gerisi muhabbet aynı. Yok çok güzel, yok suya girse batmaz yok şu yok bu….

Ben hep aynı poziysonda ya ben ben fırça alacaktım sadece diye yaşlı gözlerle kardeşime bakıyorum. O  pislik gülmekten bişi yapmıyor.

Hülası kelam iki fırça alıcam diye gittiğim yere lanet herifin çenesi yüzünden 100 tl bayılıp çıktım şaka değil. Ne aldın derseniz allık pudra rimel kalem malem vs diye uzayıp gidiyor. 

Ha bunları almak aklımda var mıydı evet ama pazardan değil. 

Bi de akıllı geçinen bir insanımdır nasıl tongaya düştüm hala anlamıyorum. Eve gelene kadar kardeşim “güzel ablam şurda bi çöp var yüzüne sürersen allık oluyor onu da al” şeklinde dalga geçti bolca hala da geçiyor. Eee haklıda..

Öyle işte siz siz olun o çenebazlar sırf sussun diye ne verirse almayın diyim. Gerçi sabahın körüydü afyonum falan patlamamıştı ondan kandırıldım herhal (baknız züğürt tesellisi)

Not: Rimel ve kalem cidden güzelmiş denedim gözüm falan çıkmadı. Akmıyor da. Rimel efso ciddiyim. Deseler inanmazdım…

BİLGİLENDİRMELER (ısrarla okuyunuz efenim)

Şincik gelelim güncele ama güncelden önce aramıza yeni katılan nakamalarımızdan bahsedeceğim.

Bir tanesi kendisini geçen güncelde tanıtan Bugiboo. Diğerleri ise Lumiona, Sasa, Mikuruu, İroshi ve Blenderbender.. Kendilerine ailemize yeniden hoşgeldiniz demek istiyorum 🙂

Onun dışında bu güncel de şuana dek ortak yürüttüğümüz ama hız kazandırmak adına ortaklığı bozduğumuz serimiz Kamisama Hajimemashitaya yüklendik. Kısaca kamisama şöleni yapıyoruz size. Bu bölümleri çıkarmam da yardımcı olan tüm nakamalarıma gönülden teşekkürler. Siz birtanesiniz.

Ve bir de şimdiye dek olan yardımlarından ötürü puzz ekibinine de teşekkürlerimi iletiyorum bu arada.

Onun dışında hımmm. Heh arkadaşlar bazı seriler güncel de, ingilizcesine dayandık o yüzden geç geliyorlar. Habire sormak yerine biraz araştırın allah aşkına.

Ve son olarak da Hala görüyorum ki bizim hakettiğimiz teşekkürlerimizi başka başka yerlere yapıyorsunuz. Teşekkürü de geçtim serinin gidişatıyla ilgili soruları da oralara soruyorsunuz. Yani bilmiyorum taş bile dile gelir anlardı şimdiye kadar ama bir kısmınız anlamamakta ısrar ediyor. Hatta büyük bir kısmınız. Alkışlıyorum ne diyim. Yalnız bundan siz zararlı çıkarsınız arkadaşlar biz değil 🙂

Veee Güncel Zamanı. Neobik kaçar..

Güncel Listesi

Chasing Star Moon Bölüm 7-8-9 Online Okuma

Colette wa Shinu Koton i Shita Bölüm 2-3 Online Okuma

Dame na Watashi ni Koishite Kudasai Bölüm 28-29 Online Okuma

Dear, Only You Don’t Know Bölüm 70 Online Okuma

Distancia~The untouchable one ~ Bölüm 32-33-34(1.sezon sonu) Online Okuma

Kamisama Hajimemashita Bölüm 74-75-76-77-78-79-80-81-82-83-84-85-86-87-88-89-90 Online Okuma

Kimi wa Petto Bölüm 55-56-57-58  Online Okuma

Koi wa Tsuzuku yo Dokomade Mo Bölüm 10 Online Okuma

L-DK Bölüm 61 Online Okuma

NANA Bölüm 54 Online Okuma

Ouji-sama Game Bölüm 2  Online Okuma

Pinocchio Bölüm 0-1-2-3-4-5 YENİ SERİ   Online Okuma

Seishun Otome Banchou! Bölüm 3  Online Okuma

Six Half Bölüm 26 Online Okuma

Skip Beat Bölüm 222-223-224 Online Okuma

Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge Bölüm 21-22 Online Okuma

Tokyo Tarareba Musume Bölüm 1  YENİ SERİ  Online Okuma

Watashi ga Motete Dousunda Bölüm 29  Online Okuma

Mabushi Majo Ailesi Keyifli Okumalar Diler..