Merhaba… Bendeniz güncel başlığında da okuduğunuz üzere Mabushi Majo ailesinin yeni üyelerinden Blenderbender 🙂 Tanıştığımıza çok memnun oldum.Kısaca kendimden bahsedeyim adettendir. Üniversite 4. sınıf öğrencisi Çevre Mühendisi adayıyım. Nasıl bu aileye katıldığımdan bahsedecek olursam, sizi biraz eskiye götürücem. İlk olarak Türk anne ve babaya sahibim ama ben biraz çekik gözlü doğdum yörük genlerimden sanırım emin değilim belki de beni başka çocukla karıştırdılar.( Bu arada turistik bir şehirde doğdum. Asya ülkelerinden de bir sürü insan geliyor.) Şaka bir yana küçükken çok korkuturlardı beni karıştın sen diye çünkü ailedeki kimseye benzemezdim. Biraz büyüyünce çekikliğim azaldı ama tüm okul yaşamım boyunca ” Japon, Koreli, Çekik” gibi lakaplarla seslenilmekten kaçınamadım.

Hatta bununla ilgili komik bir hikaye de anlatayım size. Lise 1’e gidiyorum. Bir gün aile soyundan muhabbet açıldı. Sınıf arkadaşlarımla aramda şöyle bir konuşma geçti. Kendime “B”, sınıf arkadaşlarıma da “S” diyeceğim.

S- Blenderbender senin ailen nereli ya sen biraz çekiksin var mı? Bir uzak doğululuk filan.

B- Aaaa. Siz bilmiyor musunuz? Ben size hiç söylemedim mi? Benim dedemin dedesi Kore Savaşı zamanı ordan bir kızı sevmiş. Savaş sonrası da kızı kaçırıp Türkiye’ye getirmiş. Dedemin babaannesi koreliymiş.

S- Ohaaaa. Harbiden mi? Vay be adama bak. Eee sen korece biliyor musun peki ?

B- Yok çok bilmiyorum dedemin biraz öğrettiği kadar biliyorum. Merhaba, adım şu, memnun oldum gibi.

S- Aaa biraz konuşsana.

B- (Bütün bildiğimin korece cümleleri söylüyorum burada)

Sonra bütün sınıf şaşırıyor ve bitiriyoruz konuşmayı. Şimdi biraz tarih bilgisi olan bilir ki 1950 de Kore Savaşı oldu ve ben onlara dedemin dedesi dedim yani o zamanlarda dedemin dedesinin savaşa gitmesini bırak yaşaması bile bir mucizedir. Koreceyi de yazları da doğduğum şehre (sülale orada yaşıyor) gittiğimden orada çok asyalı insan vardı. Onlardan öğrendiğim cümleleri söyledim. Neyse tamamiyle trolleme amacıyla söylemiştim ama bütün lise hayatım boyunca yarı koreli sanıldım kimsede çakmadı.

Ana konuya geri dönecek olursak. Lise bitti, üniversiteye başladım. Hazırlık sınavında kaldığım için 1 sene ingilizce gördüm o sıralarda da başka şehirde üniversite kazandığım için depresyona girmiştim. Sadece dizi izleyip uyuyordum. Bir gün bilgisayarda gezinirken Ay Savaşçı’sının bir fotoğrafına denk geldim. Aaaa ne izlerdim küçükken acaba bir daha mı izlesem diyip yeniden başladım animeye çünkü yapacak başka işim yok ders çalışmayı oldum olası da sevmedim. Gel zaman git zaman başka animelere başladım sonra öğrendim ki animeler aslında mangalardan alınmaymış. Öyle öyle Mabushi majo cadılarıyla tanıştım. Bir cesaret mail attım(4 sene sürdü cesaretimi toplamam). Ardından Dünya tatlısı Neobi-san’la tanıştım. Cahilliğimi mazur görüp benimle sabırla ilgilendi. Sonrasında da ailenin geri kalanıyla tanıştım. Hepsi ayrı ayrı tatlış insanlar çok mutluyum bu ailenin bir üyesi yaptıkları için sizin önünüzde de onlara teşekkürlerimi iletirim. Benim hikayemde bu kadardı. Sonuna kadar okuduysanız benden size helal olsun. Çenesi düşük insanım ben yazdıkça yazdım kusurlarıma bakmayın, esen kalın efenim 🙂

Güncel Listesi

Colette wa Shinu Koto ni Shita Bölüm 4-5 Online Okuma

Dame na Watashi ni Koishite Kudasai Bölüm 30 Online Okuma

Dear, Only You Don’t Know! Bölüm 71-72 Online Okuma

Distancia~The Untouchable One~ Bölüm 35-36 Online Okuma

Fukushuu Kyoushitsu Bölüm 19-20-21 Online Okuma

Kamisama Hajimemashita Bölüm 91-92 Online Okuma

Kimi wa Petto Bölüm 59 Online Okuma

Koi wa Tsuzuku yo Dokomade mo Bölüm 11 Online Okuma

Kyou, Koi wo Hajimemasu Bölüm 27 Online Okuma

NANA Bölüm 55 Online Okuma

Pinocchio Bölüm 6 Online Okuma

Seishun Otome Banchou! Bölüm 4 Online Okuma

Six Half Bölüm 27 Online Okuma

Skip Beat Bölüm 225 Online Okuma

Tanaka-kun wa İtsumo Kedaruge Bölüm 23 Online Okuma

Tokyo Tarareba Musume Bölüm 2 Online Okuma

Watashi no Joushi Bölüm 6 Online Okuma

Mabushi Majo Ailesi Keyifli Okumalar Diler..