Minna san konbanva.. Sanki yüzyıl olmuş gibi hissediyorum güncel yazmayalı. Nasıl giriş yapacağımı bile unutmuş vaziyetteyim. Belki de olmuştur o kadar kim bilir.. Gönül isterdi ki bu yazımda gülelim eğlenelim lakin size kısa bir kendi durumumla ilgili bilgilendirme geçeceğim. Okumak zorunda değilsiniz lakin okursanız benim editlediğim serilerde ki yavaşlamanın sebebini de öğrenmiş olursunuz.

En son verdiğimiz güncelde sevgili Nana-san yüzeysel bir genellikte bahsetmişti sağolsun ama biraz daha açmam gerektiğini düşünüyorum. En azından kendi açımdan olan kısmını.

Bundan 3 ay önce bir akşam annem fenalaştı. Acile götürdük falan derken (ki bu aşamada bile ufak bir sorun olduğunu düşünmüştüm hep) sorunun ne olduğu anlaşılamadığı için acilde, ertesi gün konunun uzmanı bir hekime gitmemiz gerektiği söylendi hiç geciktirmeden. Ertesi gün hekime gittik, kontrolleri yapıldı, mr, tomografi vs çekildi lakin tam olarak sorun belli olmadığı için parça aldırmak zorunda kaldık en son. Zaten bundan sonrası da çorap söküğü gibi geldi. Parça sonucuna göre acilen ameliyat olması gerektiği ve ameliyatın da akabinde bir takım tıbbi tedavilerden geçmesi söylendi vs vs. Şuan o tıbbi tedavilerin ortasındayız. Hastalığının ismini zikretmek istemiyorum lakin şuna emin olun hiçkimse hayatında bu tip rahatsızlıkla karşılaşmaktan korkmayı bırakın adını bile duymak istemeyeceği bir şey. Bu yaşıma kadar en korktuğum ama bu benim başıma gelmez dediğim bir şey. Ama gelebiliyormuş. İnsan ismini bile duyduğumda ürperdiği şeyi yaşayabiliyormuş. Hiç öyle bana bir şey olmaz diye böbürlenmemek lazımmış.

Ne diyorduk evet şuan tedavi sürecinin ortasındayız. Zor bir süreç, uzun bir süreç, pskolojik olarak hem hastayı hem de onun ailesini fazlasıyla yıpratan bir süreç. Çelik gibi sinirleriniz bile olsa kar etmeyen bir süreç. Tüm gün özellikle de hastanızın yanında 32 diş sizi sırıttırırken geceleri başınızı yastığa koyduğunuzda çocuk gibi ağlatan bir süreç. Endişeden beyninizi yiyen bir süreç. Her şeye rağmen GÜÇLÜ kalmanız gereken bir süreç kısaca.

Bir çok şey yaşıyorsunuz, artık bir çok şeye şaşırmıyorsunuz, duyarsızlaşıyor belki duygusuzlaşıyorsunuz. Her şey bir bir tüm anlamını yitirirken aynı zaman da anlam kazanıyor.

Değişik durumlar yani.

İşte böylee bir süreçten geçiyorum şuan. Tüm günüm yoğun bir tempo içerisinde. Sabah 8 de başlayıp, gece 12 de kendimi yatağa atmamla biten bir yoğunluğum var. Yemeği, temizliği, bakımı liste böyle uzayıp gidiyor. Tüm bu koşturmacada kendime sadece 1 saat ayırabiliyorum ki onda da koşa koşa spora gidip geliyorum hepsi bu. İlk başlarda çok bocaladım bu tempoda. Şimdi biraz daha rayına oturttum diyelim. Ufaktan da olsa bazı serileri elimden geldiğince hızla elimden çıkarma düşüncesindeyim. Tabi vakit buldukça. En azından tedavimiz bitene kadar. Bu sebeple bazı serilerden (en azından benim editlediğim serilerden) uzun zaman bölüm gelmeyebilir şimdiden affınıza sığınıyorum. Tedavimiz bitip de her şey yoluna girdiğinde Allahın izniyle hepsiyle tek tek ilgileneceğim lakin şu aşamada sizler için ancak bu kadarı geliyor elimden.

Ki normalde böyle bir açıklamayı yapmazdım ama cidden bunca yıldır bizi sabırla bekleyen insanlara en azından bir açıklamayı borç bildim.

Yani minna- san ben de durumlar böyle. Bir iki ufak tavsiyem var size. Hiçbir şeyi kafanıza takmayın. Unutmayın ki hiçkimse ama hiçkimse sizden ve ailenizden değerli değil.Sevdiğiniz ve sizi çıkarsız seven insanların değerini bilin. Hani olmaz ama olduğunda ve en sevdiğiniz insan gözünüzün önünde çaresizce kıvrandığında inanın mahvoluyorsunuz. Onlar süper kahraman değil bunu bilin. Onlara bir şey olmaz diye düşünüp umarsızca etrafınızda ki insanları kırıp biçmeyin.

Güçlü olun. En büyük destekçiniz kendiniz, aileniz ve şanslıysanız etrafınızda ki en fazla 1 ya da iki dostunuz olacaktır. Onlara sıkı sıkı sarılın. Ve her zaman GÜLÜMSEYİN..

Hayat her şeye rağmen çok güzel ve zorlu danslar yapmak zorunda kalsanız bile galip geleceğinize inanın…

Neobi…

BÖLÜMLER

Honey Bölüm 15-16 Online Okuma

Kimi wa Petto Bölüm 67-68-69-70 Online Okuma

Nanohana Boys Bölüm 24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40 Online Okuma

Skip Beat Bölüm 239- 240-241-242 Online Okuma

Tanaka-kun wa İtsumo Kedaruge Bölüm 56-57-58-59-60-61-62-63-64-65 Online Okuma