Portuga:

Herkese merhabalar, selamlar, çokça selamlar;

Ben, mabushi majo’nun çok yeni, yepyeni yüzü; taptaze, henüz pişmemiş acemi çevirmeni nam-ı diğer ‘’portuga’’. İlkim, çevirmeye başladıktan sonra tanıştığım ve pek bir sevdiğim, son birkaç bölümünün çevirmen kısmında mahlasımla karşılaşacağınız L-DK serisinin finali sebebiyle Neobi-san bir minnak yazı ile kendimi tanıtmamı istedi o sebepten lafı da çok uzatmadan (çoktan uzatmışım aslında) kısa bir tanışma yazısı bırakacağım buraya.

Söylediğim gibi L-DK serisinin son birkaç bölümünün çevirisi benden çıktı, hatam kusurum, göze batan çevirim olduysa şimdilik affola, hoş görüle diyelim J Serinin finalini ellerimle çevirdiğim için mutlu ve gururluyum, umarım sizler de okurken keyif alırsınız, çünkü ben çevirirken keyif aldım.

Mabushi’ye katılışım; içimdeki ‘’öteki ben’’le yaptığım bir kritik sonrasında vardığım ani bir karar sonucu ‘’dur bakalım bi başvuralım, acaba alırlar mı beni ya?!’ dememle gerçekleşti. Katıldığım için çok mutluyum. Bundan da sonra birçok güzel serilerde birlikte olalım, beraber okuyup, gülüp ağlayalım. Beklemekte olduğunuz bazı serilerin de çevirilerinde yardımcı olacağımdan, beklemede kalınız efenim.

Son olarak benim ortama kabul testimi yapıp, 10 günden fazla aralıksız maillerime cevap verip, benimle işinin gücünün arasında uğraşan, mabushi’ye katılımımı gerçekleştiren Nana senpaime buradan çook teşekkür ediyor, sevgilerimi yolluyorum.

Hatamız olduysa kusura kalmayın, sevgiyle kalın.

Acemi Birliğinden PORTUGA bildirdi. J

Roora:

Merhaba, Güzel İnsanlar. ^^

Umarım hepiniz yavaştan soğumaya başlayan havanın etkisiyle ortaya çıkan ceketlerinizle elinizde çayınızla veya kahvenizle mutlu, huzurlu ve sağlısınızdır.

Öncellikle adım Zeynep. Yeni gelen çömez çevirmenlerden biriyim. Çevirilerimi Roora adıyla okuyacaksınız. İngiliz Edebiyatı mezunu ve 23 yaşındayım.

İlk defa yazdığım için normalin dışında bir güncel olabilir, bir hatam gücendirmem olursa şimdiden affola. Arka fona piyano açıp biraz samimi şeyler yazmak istiyorum böylelikle hem ben üzerimdeki gerginliği atarım hem de samimiyet kurarız. ^^

Mezun olalı 1 yıl oldu ve ben öyle hayatında muazzam şeyler başarabilen bir insan olamadım. Eğitim hayatım gayet sıradan ve düz geçti. Mezun olduğu gibi iş bulanlardan veya daha güneşin doğuşuyla gık demeden sporunu yapıp kahvesini içip işine giden o ‘kurgusal’ karakterlerden de değilim. Girdiği her ortama uyum sağlayıp hemen herkesle arkadaş olan biri de hiçbir zaman olamadım. Denedim mi, evet. Çünkü insan bir dönem geliyor kendisinde sanıyor sorunu. Ama size tavsiyemdir, sonu iyi bitmiyor. :>

Yalnızlığı birilerinin size direttiği bir boşluk olarak görmek yerine, sizin tercihiniz olarak görmeye başladığınızda pek çok sorun çözüme kavuşuyor. Ha asıl duam böyle bir sıkıntınızın olmaması ama varsa da kendinizi mutlu etmeye bakın. :>

Ben bir kekemeyim. Çocukluğundan beri dudaklarından dökülemeyen şeyleri cümlelere aktarmış bir bireyim. (Çocukluk travmalarıma girmeyeceğim merak etmeyin. :D) Buna rağmen üniversitede tiyatro sahnesine çıkıp hiç takılmadan, karakterler canlandırdım. İronik tarafı oyun esnasında takılmayan ben, ders sunumlarda hep takıldım. (: D) Bunu bağlamak istediğim konu, sizi ne iyi hissettiriyorsa onu yapın. Başka hiçbir şeyin bir önemi yok.

Kendimi biraz ablacılık oynamış gibi hissediyorum ama dediğim gibi ilk defa yazdığım bir şey ve aklıma bunlar geldi. Son olarak çok sevdiğim bir sözle bitirmek istiyorum. Eğer benim gibi hayatınız boyunca harekete geçmek isterken bir ‘şey’ size engel olduysa bu sözü aklınıza getirmenizi tavsiye ederim efenim.

Önemli olan onların benim hakkımda ne düşündüğü değil, benim onlar hakkında ne düşündüğüm.”

Bir sonraki güncel de yine, hep beraber burada buluşalım. Sağlıcakla kalınız. ^^

Ancaks:

L-DK da bitti ha? Lise yıllarımı gözümün önüne getiren serilerden biri olduğundandır belki, belki de çizimlerini sevdiğimdendir çevirmen bulunamaması beni üzüyordu. Minik bir öneride bulunup çevirmen olup-olamayacağımı sorduğumda umudum yüksek değildi. Neobi-sensei’e bana bu şansı verdiği için çok teşekkür ederim. Seride belki de emeğim minicik ama mutluluk vericiydi <3 Umarım okuyucu da bu final güncelinden mutluluk duyarlar, keyifli okumalar minna!

Saparrow:


Selam dostlar bir serimiz daha bitti. kimler geldi kimler geçti bu seride. Okuyucu olarak takip ettiğim serinin finalini yapmak benim kısmetimdi ve emeği geçen tüm çevirmen ve editör arkadaşlarımızın ellerine sağlık ve siz okuyucularımıza keyifli okumalar dilerim. Darısı diğer serilerimize inşallah

Pengush:

Bir manganın da böylece sonuna gelmiş bulunuyoruz. Editinde hem ağladım hem de ağladım derken bir seriyi de böylece finale ulaştırdım.

L-DK okuduğum bir seri olmasa da ara ara bana paslanan bölümleri ile okumuş kadar oldum. Editlerken yer yer ‘‘Allah’ım yarebbim sana geliyorum’’ ya da ‘‘ayyy sapık!’’ diye diye bitirdiğim bir seri oldu. Bunun nedenine gelirsek, ilki; ben laylaylom film izlemeye devam ederken bir anda pat tüm bölümler bitti ve sevgili Neobiciğim bana pat pat altı (6) bölüm attı ve didi ki ‘bu pazara gelecek hepsi!’ Allah ben yandım tutuştum tabii, çünkü bendeniz son dk iş yapan, yumurta kapıya dayandı Pengush’um artık. Neyse kör topal yaptık altı bölümü de –hepsi en az 40 sayfa bu arada-.

İkinci inlememe gelecek olursak da, Allah’ım son editlediğim bölüm -93. Bölüm-… Dedim ki bizimkiler uyanmadan yapayım kalksın aradan, ama ara ara da ‘Allah’ım elf gözlerim neler görüyor’ falan diyorum xd bekleyenler mutlu olacaktır inş. Heh neysem… Önce iş makinesi yolda çukur açmaya geldi, babamla annemi uyandırdı. Ondan sonra da diğer aile üyeleri uyandı falan derken dedim Pengush ya yakalanacan ya da bırakacaksın, sonra da bırakmayı seçtim. 93. Bölüm yok yani :p avcunuzu yalayın.

Evet neysem, bölümleri karalama yapamadığım için çenem düştü yine xd

İyi okumalar diler, bizlere de –editörlere- birer teşekkürü çok görmezsiniz der göbüşümün üstünde kayıp giderim efenim. Afiyetler olsun.

Neobi:

Kısa tutarak bir iki şey söylemek istiyorum. Öncelikle taze kanlarımız (böyle diyince vampir gibi oldum sankim neyse) aramıza hoşgeldiniz :3 Heyecanınız, mutluluğunuz ve dostluğunuz baki olsun umarım. Birlikte nice serilere nefes, nice güzel anılara da yoldaş olalım.

Pengush bana top atmışsın yazında da bunu açığa kavuşturmak istiyorum hemmen. Bir kere ben Pengush’a bölümleri atarken dedim ki: “Bak bunları aldıkça yap. Birikir başına bela olurlar.”

Onun cevabı ise: “Yok yeaa ben son dakka insanıyım, ben yumurta kapı kadınıyım. Şimdi yapamam. 1546653. kez izlediğim filmimi izlemem lazım Neobi-sannn.”

Pat pat dediği olayın gelişimi bu kadar. Saygılar efenim 😀
Ve son olarak güle güle L-DK bunca zamandır kısmetsiz bir seri olduğun için gomenne..

Güncel Listesi:

L-DK Bölüm 76 – 96 Final Online Okuma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website